בסוף השבוע האחרון (1.8.19) נפתחה בגלריה על האגם ברעננה תערוכה ייחודית ומעניינת, בה מצגות יצירות של מיטב אמני ישראל הפועלים בימים אלה לצד יצירותיהם של פיצחדזה, קדישמן, ברגנר, ליפשיץ, תומרקין (ועוד).

גלריה על האגם. צילום: אסף פרידמן

במהלך החודשים האחרונים נרקם מיזם חברתי בעל חשיבות רבה שמטרתו הקמת קרן סיוע לאמנים: ציירים ופסלים, הזקוקים לעזרה רפואית וכלכלית וכן, קרן הנצחה וסיוע במכירת היצירות. 

התערוכה תגיע לשיאה באירוע נעילה חגיגי שיערך בגלריה במוצאי שבת 17.8.19 החל מהשעה 19.30. 

היצירות ימכרו במכירה פומבית במקביל באתר המכירות "בידספיריט" שיעביר בשידור חי את המכירה מהגלריה על האגם ברעננה הישר מהאירוע.

בתערוכה ובקטלוג יוצגו למכירה בין היתר יצירות של : אורי ליפשיץ, יגאל תומרקין, יוסל ברגנר, יעקב גבאי, נחום גוטמן, אבי קסוטו, אורן כהן ניניו, אירנה ראין, אלישבע צבר, ד"ר נורית צדרבוים, דבורה אזולאי, יגאל ליכטנשטיין, לדה לפידוס, מירי פנאן,  ניסים זלאיט, רוחלה פליישר, שולמית רוס ועוד ...

יצירה של יגאל תומרקין

כארבעים אמנים ישראלים מעולים אפשרו למיזם לקרום עור וגידים באמצעות תרומתם להקמת התערוכה, הקטלוג ותרומת יצירתם למכירה הפומבית. כמו כן, נרתמו לאירוע גם בעלי גלריות ואספנים שהעשירו את המכירה ביצירות של אמני ישראל הוותיקים.

עמותת "אמנות בלתי נשכחת" הוקמה מתוך רצון לעזור לאותם ציירים ופסלים שהזדקנו ונשארו ללא פרנסה, חלקם חלו ואינם יכולים לעבוד עוד ולשלם את הוצאות השירותים רפואיים, מכשור רפואי ומזון. בנוסף, אצל אמנים רבים עלה החשש שאחרי לכתם, יזרקו את כל היצירות ומפעל חייהם לפח.

יצירה חתומה של ברגנר

יוזמת ומקימת העמותה, רוני עוז, בתו של שלמה עוז שהיה חבר קרוב של רפי לביא ואורי ליפשיץ, אמא של רוני, נעמי עוז ברקוביץ, פסלת, למדה ועוסקת באמנות כל החיים. רוני גדלה בבית שכולו אהבה וחינוך לאמנות. ב 9 השנים האחרונות עוסקת רוני בקידום אמנים ומכירת אמנות, מתוך השיחות הרבות עם האמנים, נולד הרעיון בעמותה מסוג זה, שתוכל לעזור דרך מכירת אמנות לכמה שיותר אמנים.