תלמידי י"ב בישיבת אמי״ת חברותא ברעננה זכו לאחרונה במקום הראשון בתחרות "שיר נולד" בכנס הרכבים ותזמורות מטעם חמ"ד, בנושא 70 שנה למדינה. השיר שנקרא "מדינה וכו'", נכתב כחלק מאלבום ראשון אותו כתבו, הלחינו וביצעו תלמידי המגמה בעצמם.   

הקליפ הוקדש לרב הישיבה, שמעון אדלר ז"ל, שנפטר לפני כשבועיים. הרב היה המייסד והיוזם ישיבת החברותא ברעננה. "אנחנו זוכים לראות מקצת מפירות העמל והיזע שזרע הרב שמעון ז"ל", נמסר מהישיבה. "הם מאירים את העולם בכישרונם ובמעשיהם. יהי זכרו ברוך".

מרב ברנר היא מוזיקאית מנהלת מוזיקלית בלהקת "הלל" של נשות השומרון ומרכזת את מגמת המוזיקה בישיבת החברותא ברעננה מזה 4 שנים. למיינט רעננה מספרת ברנר על תהליך הפקת השיר והאלבום, בעקבות הזכייה בתחרות.

איזה תהליך עברה המגמה במהלך השנים?

"אלו נערים שמגיעים כמעט ללא רקע מוזיקלי ועוברים תהליך רציני של 5 יחידות מוזיקה ולמידה מבחינה ביצועית. גולת הכותרת היא בשמינית, בכיתה י"ב, כשהנערים יוצרים בעצמם דיסק עם לחנים ומילים שהם כתבו ואותם הם מבצעים יחד בשיתוף פעולה מלא. וכשמגיעים לתוצרים, זה מאוד מרגש".  

מה את יכולה לספר על השיר?

"המילים והלחן בשיר מבטאים את הגוונים השונים של המרקם הישראלי, את השונה ואת המאחד שבחזרת עם ישראל לארצו. זה שיר מדהים של נערים מאוד מוכשרים שמשלב הרבה סגנונות. אני צופה שוב ושוב בקליפ סיום השנה ומאזינה לו, ודומעת משמחה על ההתקדמות המופלאה, על התהליך שכל אחד ואחד עבר בארבע שנים של עבודה יחד, על ההתמודדויות ועל ההצלחות, ועל הכישרונות העצומים שבכל אחד ואחד מהתלמידים".

אחד מתלמידי המגמה, נועם שלמה, הוסיף על התהליך שעבר במגמה: "ההרגשה לסיים את השנה בקונצרט ועם דיסק שלנו, הייתה נפלאה. זה משהו שלא הכרתי וגילתי אותו ביחד עם החברים והישיבה. הייתה לנו תמיכה מכולם וכמובן מרכזת המגמה שלנו שנתנה את כל כולה בשבילנו. זה היה מרגש מאוד".