תלמידות אולפנה אמונה בכפר סבא יצאו בקמפיין נגד גיוס בנות לצה''ל (צילום: ארגון חותם)

עשרות בנות דתיות תלמידות אולפנת אמנה בכפר סבא הצטלמו עם כרזות תמיכה במסלול השירות לאומי, לאחר שלטענתן הופעלו עליהן לחצים בתוך מוסדות החינוך להתגייס לצבא.

בארגון "חותם", שיזם את המהלך בכל האולפנות והתיכונים ברחבי הארץ, מאשימים את שר החינוך נפתלי בנט כי הוא נכנע ללחץ הארגונים הליברליים ומאפשר להם לפעול בתוך בתי הספר בניסיון לשכנע את התלמידות לבחור בשירות צבאי - בניגוד לעמדה של הרבנים ושל מינהל החינוך הדתי במשרד החינוך עצמו.

מנכ"ל חותם, עמיטל בראלי, אמר: "משרד החינוך בראשות שי פירון (השר לשעבר. ק"נ) השכיל להבין שלא ניתן לכפות על הבנות בחינוך הדתי לאומי תפישות שאינן עולות בקנה אחד עם העולם הערכי שלהן, לפיו תרומה משמעותית של בוגרות החינוך הממלכתי דתי (החמ"ד) היא במסגרת השירות הלאומי.

אולפנה אמונה בכפר סבא נגד גיוס בנות לצה''ל (צילום: ארגון חותם)

"חבל שכעת שר החינוך הנוכחי נכנע ללחצים של גופים פלורליסטיים המשפיעים על חינוך הבנות הדתיות. מאות בנות החליטו ליזום את המחאה שתופסת תאוצה ואנו קוראים לשר למנוע את התערבותם של גופים זרים הפועלים ממניעים הנוגדים את עמדת הרוב במגזר הדתי לאומי".

כידוע, מאות מפגינים הנמנים על פלגים ב'העדה החרדית' הפגינו אמש (שני) באיזור 'כיכר השבת' בירושלים נגד גיוס בנות לצה"ל. במהלך ההפגנה נרשמו הפרעות סדר וחלק מהמפגינים החלו לשרוף פחים כתוצאה מכך, צומת 'כיכר השבת' נחסם לתנועה. כוחות גדולים של יס"מ בפיקוד מפקד מרחב ציון, תנ"צ עופר שומר, החלו לפזר בכוח את מאות המפגינים. מוקדם יותר התקיימה 'עצרת התעוררות' של רבנים ב'העדה החרדית' נגד גיוס בנות.