חגיגות יום העצמאות בשנה שעברה | צילום: עיריית רעננה

ערב יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל אומנם יצויין רק בעוד יותר מחצי שנה, אך אגף התרבות והנוער של עיריית רעננה, בראשות סגנית ראש העירייה רונית וינטראוב, החל לעמול על האירוע.

ביום ראשון העלו באגף לדף הפייסבוק של "נוער רעננה" רשימה של אמנים פוטנציאליים שיוכלו להגיע לעיר ולהופיע על במת הנוער שכרגיל תתקיים באמפי פארק. את הרשימה הרכיב צוות מקצועי של העירייה בשיתוף עם בני נוער במועצת הנוער המקומית. בין האמנים הבולטים הנמצאים ברשימה אפשר למצוא את אלעד נחום, סבנימינאל, ההרכב "קפה שחור חזק", נועה קירל המקומית, אביב גפן,להקת היהודים, עדן בן זקן ועוד רבים וטובים.

על פי חוקי העירייה ניתן להצביע רק פעם אחת לשלושה אומנים. מי שיצביע ליותר אמנים, הצבעתו לא תיספר. בעיריית רעננה סיפרו השבוע כי זוהי לא הפעם הראשונה שבה נעשה סקר שכזה לקראת הזמנת אמנים לחגיגות יום העצמאות בעיר וכי הזמנת האמנים הסופית תיעשה בסיום הסקר, תוך כדי שכלול תוצאותיו ובכפוף לשיקולי תקציב ואילוצי האמנים.

וינטראוב אמרה הבוקר (ג') ל-"מיינט רעננה" כי היא מאמינה בבני הנוער המקומיים שיידעו לבחור אמנים שהם ירצו לראות בעיר. "מדובר באירוע מרגש שבו נחגוג 70 שנה למדינה ואנחנו בחרנו גם השנה לתת לנוער לבחור ולהשתמש בחכמת ההמונים שלהם עליה אנו סומכים, כדי לקבוע את מי הם רוצים לראות מופיע בעיר. מדובר בחלק מלקיחת האחריות של הנוער ברעננה והמנהיגות שהם מפגינים".