ש' ו-ג'. שדה הקרב העתידי כבר כאן

 

רק לפני כמה שבועות נערכה מתקפת סייבר משולבת במספר מדינות בעולם אשר הובילה להשבתה של מערכות רבות, בהן בתי חולים. ישראל, צלחה את הטרור המקוון בשלום וכנראה שלא סתם.

בשבוע האחרון הסתיים קורס "מגן הסייבר" היוקרתי של צה"ל בבסיס אי שם בארץ. בין עשרות החיילים שסיימו אותו נמצאו גם ש' ו-ג' מרעננה אשר סיימו את הקורס בן ארבעת החודשים בהצטיינות. במהלך הקורס למדו השניים כיצד להילחם בשדה הקרב של העידן החדש ולמנוע מהטרוריסטים של המקלדת לפגוע בתשתיות השונות.

תחום הסייבר אינו זר לשניים, אשר למדו באותה כיתה בתיכון "מטרו ווסט" בעיר ואף הרחיבו עשר יחידות הנדסת תוכנה. בעבור שניהם ההתגייסות ליחידות לוחמת סייבר גם לא הייתה כניסה לשטח לא מוכר משום שאחיהם הבוגרים שירתו ביחידות שונות בתחום.

אחיו של ש' היה מתכנת ביחידת לוט"ם והשתחרר כקצין ואחיו של ג' שירת ביחידת ניהול תשתיות ומערכות מידע. כעת, ש' ו-ג' ממשיכים את דרכם של אחיהם.

"זה בהחלט מרגש לסיים את הקורס הזה", מודים השניים. "שנינו רצינו עוד בטרם הגיוס להגיע ליחידה בעקבות השירות של האחים שלנו וגם משום שהנושאים שלומדים בה והתחום שפועלים בו לאחר מכן גדול ומעניין", אומר ג'.

"זה היה קורס מאתגר בו כל הזמן למדנו וחקרנו נושאים", מוסיף ש', "התפקיד שלנו כעת יהיה להגן על מרחב הסייבר של צה"ל. מדובר בתחום מרתק ובלוחמה חשובה. פעם אולי חשבו שזו המלחמה של העתיד, אבל היום זו מלחמת ההווה, כי כבר עכשיו אנחנו רואים כיצד יש מערכות שמשבשות מפעלים, בתי חולים ועוד. אנחנו כאן כדי לשמור".

השניים כבר חושבים לצאת לקצונה ביחידה ומפצירים בפני חובבי מחשבים כמוהם מהעיר לחשוב על הצטרפות לאקדמיה הצה"לית למקצועות המחשב והגנת הסייבר. "זה מקום טוב להתחיל בו את הצבא, עם אווירה טובה ויכולת באמת להשפיע על דברים".