"אל תקרא לי שמאלנית" סרט הגמר של תלמידת כיתות אייל לשעבר בתיכון "אביב" ברעננה, שיר פאלי, העפיל לתחרות הגמר של פסטיבל הקולנוע היוקרתי "דוקאביב". הסרט אשר עוסק בפערים ההולכים ומתרחקים בין הימין והשמאל הפוליטי בישראל, יתמודד מול חמישה סרטי נוער נוספים בגמר הקטגורייה הדוקומנטרית לנוער שתיערך ב-18 במאי.

במהלך הסרט, פאלי (18) מנסה לבדוק מה קרה לשמאל הישראלי שאליו היא שייכת ומדוע לדבריה זה כבר לא כדאי להגיד שדעותייך שמאלניות בישראל. הסרט שמסתיים בסצינה בה אומרת פאלי כי מי שמנסה לסתום לה את הפה בשל דעותייה בסוף יהרוג אותה בליווי תמונה של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, עורר בעבר זעם בקרב חלק מהקהל באולם בית הספר כאשר הוקרן בו לראשונה וזאת בשל טענות כי הוא לא מציג את הצד הימיני במפה הפוליטית בצורה נאורה ויפה.

שיר פאלי, מתוך הסרט

זוהי לא הפעם הראשונה שבה סרטה של פאלי מגיע לגמר תחרות בינלאומית מיוחדת, במאי שנה שעברה העפיל הסרט לגמר סרטי הגמר של ארצנו בפסטיבל ירושלים לקולנוע, שם זכה בתואר ציון לשבח, תוך שהשופטים הגדירו אותו כאמיץ ומקורי.

עופר פנחסוב, מרכז המגמה הקולנוע בתיכון אביב אשר האמין מאוד בסרט הזה לכל אורך הדרך נשמע נרגש מההעפלה שלו לעוד גמר בתחרות כה חשובה."אני שמח שהסרט הזה ממשיך לצבור הצלחות והפעם באמת מדובר בפסטיבל סרטי הדוקו הידוע והמצליח ביותר. זה סרט שמתקבל לשם אז כנראה שמדובר בסרט משמעותי אני שמח שהמגמה שלנו מוכיחה כל שנה שהיא אחת המוצלחות שיש בארץ מבחינת עומק הנושאים של הסרטים של הבוגרים ברמה הקולנועית ובחדוות היצירה".

פאלי עצמה נשמעה נרגשת השבוע למשמע הבשורה, "ברור שההעפלה לגמר מרגשת אותי מאוד, לא האמנתי שאני אגיע לפסטיבל, אני מקווה שעכשיו עוד אנשים ידעו על הסרט והכי חשוב שהמסר יעבור. במיוחד בפסטיבל הספציפי הזה אין סרטים על שלום או פוליטיקה וזה משמח אותי שנתנו כל זאת לסרט שלי מקום. ממש משמח אותי להגיע לעצם מעמד הגמר ולא חשוב לי אם אזכה או לא".