("צילום: נבחרת הרובוטיקה תיכון "אביב)

יונתן ארביב מרעננה (17) מתרגש מאוד לקראת היציאה שלו ושל 33 חבריו מקבוצת "סטימפאנק" ליוסטון בעוד כשבועיים, שם תיערך אליפות העולם ברובוטיקה לתיכונים.  בשיחה עם "מיינט רעננה" אמר ארביב: "האמת היא שאנחנו מאוד מקווים להצליח ביוסטון, בשנה שעברה קבוצה ישראלית זכתה במקום שני, כך שמבחינתנו השמיים הם הגבול".

אליפות העולם לרובוטיקה נערכת אחת לשנה ומושכת אליה כ-600 קבוצות של תלמידי בתי הספר התיכוניים מכל העולם המתמודדים על התואר יחד עם הרובוטים שהם בונים.

השנה, ישראל שולחת לא פחות משמונה קבוצות של תיכוניסטים שהגיעו למקומות הראשונים בשקלול הכללי של התחרויות האזוריות והארציות, שנערכו לאורך שנת הלימודים.

"סטימפאנק" מרעננה שסיימה במקומות הראשונים בתחרויות האזוריות והגיעה למקום החמישי בתחרות הגמר שנערכה בתל אביב לפני כשבוע,  דורגה על ידי מארגני אליפות העולם במקום השישי הכללי מבין כל הקבוצות שצפויות להשתתף בטורניר.

על אף הדירוג הגבוה, לא מדובר בהפתעה מרעישה שכן חמש מתוך שש המדורגות הראשונות הינן קבוצות ישראליות וזאת נוכח העובדה שהתחרויות בישראל נחשבות לתחרויות ברמה גבוהה.

העובדה שהקבוצה הרעננית מדורגת בין הראשונות יכולה לתת לה יתרונות רבים בדוגמת היריבות בסיבובים הראשונים של הטורניר וכן בכך שבשלב הבריתות, השלב המקדים של התחרות בו נבנית האסטרטגיה, יהיו קבוצות מכל העולם שירצו לכרות עימם ברית בשביל להתקדם. "הדירוג שלנו מעט הפתיע אותנו" מספר ארביב, "ידענו שאנחנו טובים, אבל ברגע שגילינו שזה המקום שלנו בעולם זה נתן לנו תחושה טובה. עכשיו אנחנו רק צריכים להגיע לשם ולהוכיח שזה המקום שלנו ואף גבוה מכך".