צילום: אסף פרידמן

בחודש מרס הקרוב צפויה להתקיים ברעננה בת מצווה מיוחדת במינה, שעל הפקתה אחראיים תלמידי כיתה י' בעיר, חניכי ארגון "אות הנוער" - ארגון בינלאומי להעצמת בני נוער.

ילדי בית הספר בקיבוץ שפיים: מצווה לבר מצווה
בת ים: נער בן 15 הפיק בת מצווה בהתנדבותמדובר בקבוצה של 15 תלמידים, שהחליטו להגשים חלום לילדה תושבת העיר, שהמצב הכלכלי הירוד בביתה אינו מאפשר לה לקיים את החגיגה - ולערוך לה בת מצווה. בימים אלו הם מגייסים תרומות לקיום האירוע, כאשר הסכום העיקרי החסר להם - 3,000 שקל, נועד להשכרת אולם האירועים.

עתה הם בעיצומו של גיוס תרומות מתושבי העיר שיסייעו להצלחת האירוע.

החניכים חילקו ביניהם תפקידים למען הצלחת האירוע. כך למשל, חניך אחד אחראי על הפרסום ברשתות החברתיות, חניכה אחת אחראית על תיאום פגישות מול אולמות אירועים, אחרת אחראית על גיוס כספים ועוד.

עד כה, הצליחו החניכים לגייס מאפרת מקצועית, שהתנדבה לאפר את הילדה ביום האירוע, מעצבת שיער שהתנדבה לעשות לה תסרוקת, חנות מעצבים שמסרה שמלה לכלת בת המצווה, וצלם תושב עיר שהתנדב לערוך 'בוק' צילומים לילדה. כמו כן, החניכים אף נמצאים במגעים אחרונים לביצוע הקלטת שיר לנערה. אולם, עם כל הרצון הטוב, החניכים התקשו במציאת אולם אירועים למסיבה. רק לאחרונה הם מצאו אולם בעיר שהסכים לעשות להם הנחה במחיר, אך הם עדיין זקוקים לסכום של
3,000 שקלים כדי לקיים בו את האירוע. "נשמח שתפתחו את הלב ותעזרו לנו לשמח את הילדה", אומרים החניכים השבוע בבקשה לתושבי העיר.

יש לציין, כי כדי לגייס את הכסף הדרוש לאירוע, מכרו החניכים עוגיות וארגנו השבוע סדנת תסרוקות לאימהות ולבנות במרכז הנוער העירוני, בעלות של 50 שקלים, כאשר ההכנסות נתרמו לטובת בת המצווה.

ליאן שרוני, תלמידת כיתה י' ממובילות הפרויקט, מספרת שהיא מאוד גאה בו: "עם הזמן גילינו הרבה אנשים שרוצים לעזור לנו בפרויקט". "זה מאוד שימח את הילדה ואת הוריה, ואני גאה במה שאנחנו עושים".

לדברי עדי פרילינג, רכזת מחוז מרכז-דרום של הארגון ומדריכה של שכבת י', "חשוב לי שהם יחוו חוויית הצלחה או כישלון, כדי שהם יבינו מה זה לתת באמת. זאת הדרך ללמד אותם להיות מנהיגים ולהוביל".