צילום: יוגב עמרני

האחים גיל ונעה קפלן מרעננה חגגו לאחרונה בר ובת מצווה משותפים, ולרגל האירוע תרמו את כל הכסף שקיבלו כמתנות, למען רכישת אופנוע לארגון איחוד והצלה - ארגון מתנדבים להצלת חיים, המאחד אנשי רפואת חירום מכל הארץ. את האופנוע הם העניקו לחובש הארגון במהלך טקס מרגש שהתקיים בבית הספר בו לומד גיל.

יתרום את מתנות בר המצווה לטובת אמבולנס ע"ש הרופא שנרצח בפיגוע
צפו: תרם את כל מתנות בר המצווה - להצלת חייםגיל הוא תלמיד כיתה ז' בבית הספר "אמי"ת מדעים (ע"ש שטראוס)" בכפר בתיה, ואחותו הצעירה נעה היא תלמידת כתה ו' בבית הספר "אמי"ת נעם".

במשפחה מספרים, כי הרעיון לתרומה צץ לפני כשנתיים, לאחר שהוריהם, סם וג'סיקה, שמעו הרצאה מפי חובש בארגון "איחוד והצלה" בבית הכנסת אליו הם משתייכים, "אוהל ארי", בעיר. "בעלי התרגש מאוד מהעובדה שהחובשים מתניידים באמצעות
אופנועים לכל האירועים אליהם הם נקראים, וכך נמנעים מפקקים ומבזבוז זמן מיותר ומצליחים להציל חיים", מספרת האם השבוע.

"הבנו שבזכות האופנועים האלה ממש מצילים חיי אדם, והחלטנו שאנחנו רוצים להיות שותפים לחסד הזה", מוסיף האב.

ההורים מספרים, כי בשנה שעברה החליטו שתי בנותיהן, אביב ונעמי, שחגגו בת מצווה, לעבוד כבייביסיטריות, חסכו את הכסף שהרוויחו ויחד עם כסף שהשלימו ההורים, רכשו אופנוע ראשון, אותו תרמו לארגון.

השנה, גיל ונעה החליטו שגם הם רוצים לקחת חלק בפרויקט. גיל, שהחל לעבוד כ"דוג ווקר" ונעה, שהחלה בעבודות בייביסטר רבות, תרמו את הכסף שהרוויחו לטובת רכישה אופנוע חדש לארגון. ההורים השלימו את הסכום החסר, ובמקום מתנות, ביקשו הילדים והוריהם מאורחיהם תרומות לצורך רכישת האופנוע.

"היה לנו חשוב שהילדים שלנו ידעו מה זה אומר להיכנס לעולם של גדולים - שזה לא רק כיף, אלא לקיחת אחריות, תרומה לקהילה ועזרה לזולת" אומרת האם.

"אחותי ואני בחרנו לתרום את כספי הבר/ת מצווה שלנו לארגון, מכיוון שאנחנו מרגישים שזה יותר חשוב לעזור לאנשים אחרים, במיוחד כאלו שצריכים עזרה, מאשר לעשות מסיבה גדולה לעצמנו", אומר גיל השבוע.

"רצינו לעשות מעשה שיהיה יעיל לאורך זמן ושיוכל לעזור לכמה שיותר אנשים", מוסיפה נעה.

לאחר שהמשפחה יצרה קשר עם הארגון, נבחר החובש מקס אנהנג לקבל את האופנוע החדש שתרמו. יחד עם מחנך הכתה של גיל, הרב טל הראל, ארגנה משפחת קפלן בשבוע שעבר ארוחת בוקר חגיגית בבית הספר של הבן, במהלכה הועבר האופנוע בטקס מרגש לידי החובש.

במשפחה מספרים, כי בארגון אף מעדכנים אותם בכל אירוע משמעותי במסגרתו הצילו מתנדביו להציל חיים בזכות תרומת האופנוע.

"אנחנו מאמינים שאנשים מרגישים יותר טוב כשהם נותנים, מאשר כשהם מקבלים", אומרת האם. "מעולם לא ראיתי את הילדים שלי מחייכים כל כך הרבה. הצלחנו לגרום לבר/ת מצווה של שניהם להיות יותר עבור ועל הקהילה ופחות על עצמם".