למי שלא מכיר צ'יטה IL רעננה היא כבר מזמן מותג בתחום הכדורשת ולא רק, אלא בכלל בתחרויות קבוצתיות של ספורט נשי. הקבוצה שמאומנת על ידי ויקה גונזלס, אלופת ישראל הנצחית בכדורעף חופים, ניצחה ביום שלישי האחרון את קבוצת דורה מכפר סבא בדרבי שרוני חם באולם אינשטיין כפר סבא, וזכתה אליפות שנייה ברציפות בליגת העל לכדורשת נשים לפני קהל של כ-1000 צופים.

הצ'יטות לאחר עוד אליפות. קטלניות וזריזות | צילום: ערן אקרמן, באדיבות איגוד הכדורשת

המשחק נערך תוך כדי ציון חגיגות העשור לאיגוד הכדורשת הישראלי, והתעלה לרמה גבוהה. כאמור ליגת העל לכדורשת שמה דגש מקצועי יותר על ענף הכדורשת ופחות על הפן הקהילתי המאפיין ליגות כדורשת אחרות. הליגה מהווה את הליגה החזקה ביותר בכדורשת בארץ, אליה מובילות מספר ליגות משנה (כפי שהדבר מתנהל בענפים ככדורגל וככדורסל, א.י.).

קפטנית קבוצה, רונית שיר, אמרה לאחר הגמר: "כוח הקבוצה חזק מסכום שחקניותיה, ובגמר הכוח הקבוצתי והנחישות באו לידי ביטוי בניצחון המדהים. אנו שמחות וגאות על הניצחון ומודות לאיגוד הכדורשת על התמיכה והארגון במהלך השנים. אין ספק, כי קבוצת דורה כפר סבא היתה מתחרה ראויה אבל הכתום ניצח".

מרב צימרמן, מנכ"לית איגוד הכדורשת, דיברה על התקדמות הענף בעשור האחרון: "אנחנו החלטנו לשים את משחק הכדורשת על מפת הספורט הישראלי - כענף תחרותי לכל דבר, עם אנשי מקצוע בעלי הכשרה ייעודית, ועם אופק הישגי לקבוצות".