רעננה לאחר הניצחון. מספר אחת במדינה | צילום: הפייסבוק של איגוד הכדורסל

כמו שכבר כתבנו בטרם הגמר, את המשוכה העיקרית שלה בדרך אל גביע המדינה, פגשה קבוצת כדורסל הנערות (עד גיל 18) של מכבי רעננה כבר בחצי הגמר, בצמד המשחקים מול הפועל ראשון לציון, המערערת היחידה על ההגמוניה הרעננית בתחום. רעננה ניצחה את הראשל"ציות בשני משחקים והמשיכה לגמר. 

אתמול (ד') בגמר מול הפועל גלבוע/מעיינות, היה ברור שהפייבוריטית המוחצת לניצחון היא רעננה, וכך גם היה. הבנות המודרכות על ידי אורן לם ויוני דנישבסקי שטפו את המגרש בדרך לניצחון מהדהד של 38:61 (14:27 במחצית), כשההפרש מאמיר מרבע לרבע.

המצטיינת הייתה ירדן גרזון בת ה-15 שכבר עכשיו מסומנת כאחת ההבטחות הגדולות של כדורסל הנשים בארץ בשנים הקרובות. גרזון סגרה משחק של 20 נקודות ו-12 ריבאונדים בדרך לאחת ההופעות המרשימות יותר שנראו משחקנית כל כך צעירה במעמד זה.

ירדן גרזון הצעירה (משמאל). נשמע עליה עוד רבות | צילום: הפייסבוק של איגוד הכדורסל

לצד גרזון בלטו שחקנית הבוגרות שלי סירקיס עם 13 נקודות, נועה גבעון עם 9, והרכזת איילה רוט שהייתה פנומנלית וסיימה רק עם 6 נקודות אבל עם משחק "אול אראונד" משובח (11 ריבאונדים, 6 אסיסטים). בגלבוע לא סיימה אף שחקנית עם יותר מ-8 נקודות, וזה אומר דרשנו לגבי כוחה של האימפריה הרעננית.

קלעו בנוסף לרעננה: גל כהן ושירה עתיר 3 נקודות כל אחת, עמית כהן, רותם שוסטר ורוני זהות עם 2. שיחקו ולא קלעו: רוני חגי, יובל יעקובי ואריאל ביטלמן.

הזכייה מצטרפת לזו של נערות ב' (עד גיל 16) שזכו בגביע לפני כשבועיים. עכשיו עיני הרענניות נשואות לסוף העונה בליגת העל לנערות ולאליפות המדינה. לא כדאי לפספס. 

הבוגרות של רעננה. השלימו את הנקמה בראשון וזכו בגביע | צילום: הפייסבוק של איגוד הכדורסל