הסיבוב השני בליגת העל לנוער בכדורגל יצא אתמול לדרך והפועל רעננה ואת מחזור הפתיחה מסיימת הפועל רעננה כשהיא במקום הראשון בטבלה.

יובל לוין (מס' 2) ונתנאל כהן (9) מול עומר מזרחי מפ"ת. שון קלימקין משקיף. צילום: אבי דולמן החוג הכחול

הרעננים אירחו את המדורגת לפני אחרונה, הפועל פ"ת ובסיומו של קרב עיקש יצאו עם ניצחון 1:2 משערים של איתי לויסמן ורועי הרמן בדקה 70 ו-75. אוליבר בויסי, הסנגלי של פ"ת, רק צימק לקראת הסיום. ברעננה שמחו לשמוע שמוליכת הטבלה ערב המחזור, מכבי נתניה, הופתעה בסכנין והמשמעות – שתי הקבוצות צמודות בראשות הטבלה עם 33 נקודות, אך יתרון של שניים בהפרש השערים נותן לרעננה את הפיסגה, מעל קבוצות כמו מכבי תל-אביב ומכבי חיפה.

עוד לפני המהפך בפיסגה, התפנו במחזיקת הגביע לסכם פתיחת עונה חלומית."סיבוב ראשון מצוין של קבוצת הנוער", אומר המנהל המקצועי של המחלקה עמי וזאנה. "אנחנו מודעים לכך שהמועדון שלנו בתהליך מסוים שעובד יפה, אבל יודעים שאנחנו מתמודדים נגד מועדונים גדולים שיש להם תקציבים גדולים ואנחנו עם הרגליים על הקרקע. אנחנו עושים עבודה טובה כבר כמה שנים ולא נותנים להצלחה להסיט אותנו מהדרך".

עומר מזראי מרעננה (מס' 4) מול דניאל מנשה מהפועל פ"ת. צילום: אבי דולמן החוג הכחול של אוהדי הפועל פ"ת

ברעננה שבעי רצון מהבחירה בגל כהן לתפקיד המאמן ומציינים כי מדובר באדם מיוחד ובאיש מקצוע מצוין. "גל כהן  מאמן צעיר, בשנתו הראשונה, והוא הפתעה גדולה", אומר וזאנה. "מאמן חרוץ, מבין כדורגל ברמה גבוהה, ואנחנו צופים לו עתיד ורוד. הגדולה שלו בזה שהוא כל הזמן רוצה ללמוד ולהתקדם. אנחנו במגמה של פיתוח המחלקה בכלל וקבוצת הנוער בפרט כבר כמה שנים, ויש תוצאות".

ההצלחה הרעננית באה לידי בזימונים לנבחרת הנוער, ולא פחות מחמישה שחקנים נמצאים בסגל הלאומי: יואב תומר, רועי הרמן, רועי לוי, גולן בני ואיתי קצב.

מי אמר שלהפועל רעננה יש אוהדים? הם אפילו מגיעים למשחקי הנוער. צילום: אבי דולמן החוג הכחול

כהן: "סיבוב ראשון מצוין שלנו. הקבוצה בצמרת העליונה ומשחקת טוב. אנחנו לא ממעצמות הליגה, אבל יש כאן קבוצה טובה שמנסה לשחק כדורגל חיובי כל הזמן. יש דרך, ואנחנו שמחים שאנחנו דבקים בה".

בעונה שעברה, כאמור, זכתה הקבוצה בגביע המדינה, וגם העונה תנסה לגרוף את אחד התארים, אבל כהן מבהיר את סדרי העדיפויות: "אם ניקח אליפות או גביע ושחקנים לא יתקדמו לקבוצה בוגרת, לא עשינו כלום. יש לנו בסיס רחב של נוער שיאייש את הבוגרים בשנים הקרובות, וזאת תהיה ההצלחה הכי גדולה שלנו".

בשבת הקרובה תארח רעננה את בית"ר טוברוק מהלאומית במסגרת גביע המדינה ובעוד שבועיים תצפין עד קרית שמונה ותנסה להמשיך לנצח ולשמור על מקומה בפסגה.