קורצקי. "לא מרגיש נוח עם המשחק הזה" | צילום: אורן אהרוני

הגרלת סיבוב ח' בגביע המדינה זימנה פגישה פיקנטית בין הפועל רעננה, הנציגה השרונית של ליגת העל, ובין עירוני רמת השרון, שכנתה מדרום. את מרב תשומת הלב במשחק הזה (ו', נתניה, 14:00) תתפוס הפגישה בין שני המאמנים והחברים הטובים מנחם קורצקי וחיים שאבו.

מצד אחד, ברעננה היו מאוכזבים מאיבוד שתי הנקודות למכבי נתניה במשחק הליגה האחרון לאחר הטעות של השוער הצעיר אסף צור. מצד שני, שאבו שאב עידוד מהיכולת של הקבוצה ומהמהפך שביצעו השחקנים של קורצקי נגד נתניה החזקה. קורצקי אמר: "זה לא רק המהפך, לכל אורך המשחק הצלחנו לנטרל את נתניה, ליזום ולתקוף. קיבלנו שערים מטעויות שקורות. זה מאכזב, אבל אנחנו ממשיכים ומעודדים מהגישה ומהיכולת. אנחנו בוחרים לקחת את הדברים הטובים מהמשחק הזה. אנחנו נראים טוב יותר ומרגישים בטוחים בעצמנו, וזה מתבטא בדרך ובתוצאות. ועם זה יש לנו עוד הרבה עבודה".

הקשר אלי בבייב הפתיע במשחק נגד נתניה. הוא הוסט לעמדת הבלם עקב חסרונו של עלי קמארה המוצהב וגילה יכולת טובה מאוד. "אפשר לומר שיצאנו פראיירים. זאת אכזבה גדולה", אמר בבייב. "הרגשנו שהיינו יותר טובים מנתניה, אבל אלה דברים שקורים. אם יצאנו מאוכזבים מתיקו מול קבוצה מצוינת כמו נתניה זה אומר שהתקדמנו מאוד. רואים שעכשיו יש קבוצה טובה שראויה להיות במקומות גבוהים יותר. התוצאות שלנו טובות יותר, הדרך והיכולת מובילות לתוצאות האלה. חזרנו להיות רעננה הקשה, העקשנית, הנלחמת".

ברעננה מודעים לכך שלפחות על הנייר הם אמורים לעבור את רמת השרון בגביע, אבל מבינים שאם לא יגיעו בדריכות מלאה, עלולים להדיח אותם. לקורצקי כל משחק נגד רמת השרון הוא אירוע מרגש. "אני מרגיש לא נוח עם המשחק הזה", אומר קורצקי. "זה מועדון שגדלתי בו ואני אוהד אותו. יש שם אנשים שאני אוהב. עם זאת גם חיים שאבו וגם אני, אם נשחק מול האחים שלנו, נרצה לנצח. זה האופי שלנו. יהיה מרגש, וזה גם משחק גביע, אז ברור שיהיה מעניין. ועם זה יש בהחלט אי־נעימות לשחק נגד חיים והחברים. כששמעתי שהגרלנו את רמת השרון ממש התבאסתי, אבל ככה יצא, ונעשה את המקסימום כדי לנצח".

קורצקי אינו חושב שרמת השרון מגיעה בנחיתות בגלל התוצאות האחרונות שלה. "נכון שבשני המשחקים האחרונים לא הלך להם טוב, אבל זו קבוצה חזקה וטובה, ועובדה שהם עשו ניצחונות גדולים על כפר סבא ואחי נצרת", אומר המאמן הרענני. "חיים בנה שם קבוצה מצוינת. אנחנו צריכים להמשיך בתקופה הטובה שלנו. זה סוג של מבחן אופי לשחקנים איך להגיע למשחקים מהסוג הזה, ונקווה לעבור את זה. יותר קל להכין את השחקנים למשחקים נגד יריבות עדיפות על הנייר מאשר לשחק נגד קבוצה מליגה נמוכה יותר. היו ויהיו הרבה הפתעות בגביע, ואנחנו לא רוצים להיכנס לסטטיסטיקה הזאת".

בבייב: "זה משחק שהוא מוקש לא קטן. אנחנו לא מגיעים בזלזול חלילה. אנחנו חייבים לבוא צנועים ולהופיע ברמת מוכנות ודריכות לא פחות גבוהה מהמשחקים בליגת העל. הולך להיות לנו יותר קשה נגד רמת השרון מאשר היה נגד נתניה. מנחם הכין אותנו בדרך הכי טובה שאפשר, ואני סומך על השחקנים שנגיע בשיא המוכנות. הם ירצו להפתיע אותנו, ולפני שנתיים כבר הופתענו במשחק נגד קבוצה מהלאומית, בית"ר תל אביב־רמלה, ואנחנו לא רוצים שזה יחזור על עצמו. הליגה היא הלחם והחמאה שלנו כמובן, אבל כולם רוצים להתקדם גם בגביע. שלושה משחקים מוצלחים ואפשר להגיע לחצי הגמר".

חיים שאבו. הגביע זה בונוס| צילום ארכיון: אלעד גרשגורן

שאבו: "אין בי כעס או טינה כלפי הפועל רעננה"


ברמת השרון ינסו לשים את דאגות הליגה בצד (הקבוצה הובסה 4:0 במחזור האחרון מול הפועל חדרה) ולהתרכז במשחק הגביע. מבחינת שאבו, פגישה עם קורצקי היא תמיד סיבה למסיבה. "יש לנו דרבי. גם מבחינת האזור וגם בפגישה שלי עם מנחם", אומר המאמן. "אני רוצה לצאת משם עם ניצחון, כי אני רוצה לעבור שלב בגביע. אין בי כעס, טינה או משהו שלילי כלפי רעננה, להפך. דווקא בגלל שמנחם שם אני מחזיק להם אצבעות שיצליחו ויישארו בליגה. אני מרוצה ומאושר מאוד ממה שאני עושה ומהמקום שאני נמצא בו. בגביע הכל אפשרי. זה מפעל מעניין וכיפי שיש בו תמיד מקום לדברים מעניינים. ננסה לשים בצד את מצבנו בליגה וגם את החברות שלי ושל מנחם. תמיד מרגש אותי לשחק נגדו, וזה תמיד אתגר גדול".

שאבו יצטרך להסתדר ללא גל מאיו ואור חסידים הפצועים. מושיקו מישאלוף ומקסים גרצ'קין נמצאים אף הם בספק עקב פציעות. "ייתכן שנעלה עם הרכב טלאים, אבל אין ברירה, יש שחקנים פשוט גמורים שזקוקים למנוחה, ויש פציעות מתמשכות", אמרו במועדון. "הגביע הוא בונוס, ויש לנו משחק ליגה על החיים שלנו ביום שלישי נגד נצרת עילית. הפסד חלילה, ואנחנו מסתבכים בתחתית".

"ברור שהיינו שמחים להגיע למשחק הזה במומנטום קצת יותר טוב", אומר גל בראל. "בכל משחק אתה שם בצד הכל ומנסה לנצח, על אחת כמה וכמה אם זה משחק גביע, שבו באמת במשחק אחד הכל יכול לקרות. אנחנו בתקופה פחות טובה, והם לעומת זאת בתקופה מצוינת. אולי זה יגרום לאיזושהי שאננות אצלם. אם זה יקרה, יהיה לנו רק מה להרוויח. לדעתי, אין הבדלים גדולים בין הקבוצות. בין קבוצות ליגת העל אפשר לומר שזאת הגרלה נוחה יותר, אבל היינו רוצים הגרלה יותר נוחה ולשחק נגד קבוצה מליגה נמוכה יותר. רעננה קבוצה מצוינת, יש בה שחקנים טובים מאוד ומאמן נהדר, יהיה קשה מאוד, אבל אנחנו מאמינים שאפשר לעבור סיבוב".