מייקל בריסקר. הרשים | צילום: ראובן שוורץ

בואו נהיה כנים. אף אחד לא האמין שעירוני רעננה תוכל להוות יריבה שקולה למכבי תל אביב בכדורסל. הקבוצה של ברק פלג מורכבת בעיקר מרעננים צעירים וסופר מוכשרים שעתידם עוד לפניהם, בעוד שמכבי תל אביב, אחת מקבוצות הפאר האירופאיות, נבנתה השנה במטרה אחת, לדרוס, ולדרוס בכל מחיר. בין הישראלים הבודדים שתמצאו בסגל של נבן ספאחיה היה גם אחד, יובל זוסמן, שהעביר את העונה הקודמת בהצלחה יתרה בעירוני רעננה וזינק במהלך הקיץ לעמדת אחד הישראלים המבטיחים בכדורסל הישראלי.

אתמול (א') היה עוד שם רענני שנרשם בדפי הסקאוטים הצהובים. השם היה בריסקר, אבל לא מארק, ההוא מהפולקלור הרענני שפעם הפיל על הראש של מכבי תל אביב 40 נקודות בגביע, אלא בנו מייקל בריסקר שהסתכל בלבן של העיניים של הצהובים וירה 19 נקודות באחוזים נהדרים. גם הרעננים הנוספים, גל טסלר עם 14 נקודות, גיא לביא עם 10 וליאור קררה עם 8 נתנו משחק טוב, אלא שמול מכבי תל אביב, צריכים להתחבר המון אלמנטים כדי שיהיה לקבוצה המקומית סיכוי. אתמול זה לא קרה.

ג'ונה בולדן הוביל 5 שחקנים צהובים בספרות כפולות עם 15 נקודות, זוסמן מיודענו היה טוב עם 12 נקודות. בסך הכל זה היה ערב כדורסל מהנה שהתחיל כצפוי ונגמר כצפוי (73:97 למכבי תל אביב), אבל עם הבטחה אחת, החבורה הרעננית הצעירה של בריסקר, קררה וגיל בני עוד תדבר רבות בכדורסל הישראלי.

גיל בני מול ג'ון דיברתלומאו. העתיד שייך לרעננה | צילום: ראובן שוורץ

יתר הקלעים לרעננה: סמי גיבנס (11 ריבאונדים) 12 נקודות, אלק קוברה 6, דיאנג'לו המילטון 4. גיל בני, אופק בר שי, רועי נציה ובר שפע שיחקו אך לא קלעו.

רעננה, המדורגת במקום ה-9 בלאומית, תארח כבר ביום רביעי הקרוב (19:00, מטרווסט) את הפועל גליל עליון/צפת.