אוסטרובסקי לאחר הניצחון בחצי הגמר | צילום: ליגת העל לתיכונים

למי שאינו מעורה בכדורסל הנערות, הרי שיש שתי מחלקות נערות חזקות בעולם כדורסל הנשים הישראלי. האחת, זו הדומיננטית יותר של מכבי רעננה נערות, ואילו השניה של הפועל ראשון לציון, אותה מייצגת נבחרת תיכון הגמנסיה הריאלית של ראשון לציון. 

עד כמה הן דומיננטיות, אתם שואלים? בואו נאמר שאוסטרובסקי, האלופה המכהנת שמדורגת רביעית בעולם, ניצחה בחצי הגמר את רוטברג רמת השרון 45:72, 27 נקודות הפרש, בעוד שהגמנסיה ראשון לציון ריחמה על עמק חרוד וסיימה בתוצאה 40:64, קרי, רק 24 נקודות הפרש.  

מחר (ד', 12:00, היכל קבוצת שלמה, ת"א, שידור ישיר ב-One ערוץ 50) ייפגשו שתי הענקיות האלה, בפעם המי יודע כמה, למשחק על כל הקופה. את הרענניות יובילו שלי סירקיס, שהספיקה לקלוע 7 נקודות אתמול בניצחון הבוגרות (58:74 על רמלה), נועה גבעון שקיבלה את תואר ה-MVP בחצי הגמר, שירה עתיר ועוד מספר רב של שחקניות מבטיחות, כשגם הקבוצה שמנגד אמורה להציג כמה מהשחקניות הישראליות המבטיחות יותר בעתיד של כדורסל הנשים הישראלי.  

במשחק האחרון בליגת הנערות שנערך לפני כחודש ניצחו הרענניות 62:63, אלא שאחת מהמובילות במשחק הייתה ירדן גרזון, תלמידת כיתה ט' שטרם עלתה לתיכון. במילים אחרות, קל זה לא יהיה.