במשך שנים מוזכר שמו של אשר אלון כבעלים של הפועל רעננה על ידי המועדון עצמו ואף על ידי אמצעי התקשורת השונים. עם זאת, מדו"חות כספיים (דו"חות תזרימי מזומנים ודו"חות רווח והפסד) לעונת הכדורגל 2016/17, שפורסמו בעקבות עתירת ארגון "היציע", עולה כי מועדון הפועל רעננה הוא עמותה רשומה. משמעות הדבר היא שבראש המועדון עומד ועד מנהל, ולא בעלים. לאותם חברים בוועד המנהל אין מניות בקבוצה והיא למעשה אינה סחירה, קרי, אין ביכולת חבריה למכור אותה או את הנכסים שברשותה לטובת רווח אישי.

אצטדיון הפועל רעננה. החברה שמוקמת רשומה תחת אותה הכתובת | צילום: רועי רובינשטיין

יתר על כן, מבדיקה ברשות התאגידים עולה כי העמותה המחזיקה בזכויות הניהול של הפועל רעננה מתקיימת ברציפות מ-1999, כעשור לפני שנכנס אשר אלון למועדון. יש להדגיש כי אלון, כחבר הוועד המנהל של העמותה, אינו מחזיק בנכסי הקבוצה או באחוזי בעלות. עם זאת, אלון אכן יכול לקיים קשרים מסחריים עם המועדון, והוא אכן עושה זאת. בין השאר, חברת הבנייה שהוא נמנה עם בעליה, "אשלי מיכלסון לירן", היא המאמצת הרשמית של הקבוצה.

אם לא די בכך, ממידע שהגיע למיינט רעננה עולה כי אחרי 28 שנים כעמותה, חברה לתועלת הציבור (חל"ץ) נמצאת כעת בתהליכי רישום. החברה עונה לשם הפועל רעננה כדורגל בע"מ וכתובתה של חברה זו אף היא ההסתדרות 33 רעננה, כשם זו של העמותה ומיקום אצטדיונה הישן של הקבוצה.

אשר אלון. דובר הקבוצה סירב להסביר מה מעמדו במועדון| צילום: ראובן שוורץ

ראוי לציין, כי אלון נתפס כרוח החיה והאחראי העיקרי להצלחתה הגדולה של הקבוצה בעשור האחרון, שכידוע אינה משחקת באצטדיון בעיר והיא בעלת קהל אוהדים מצומצם מאוד. 

אלון, לשעבר בעליה של קבוצת הכדורגל מכבי נתניה, טען בשיחה עם מיינט: "אני בעל זכויות הניהול". עם זאת, הדבר עומד בסתירה עם היות הפועל רעננה בשליטת עמותה. לאחר מכן הפנה אותנו אלון לדובר הקבוצה.

דובר הפועל רעננה ענה ב-"אין תגובה" לכל שאלות מיינט. בין השאר לשאלות מדוע מוקמת החברה המקבילה ומי עומד בראשה, כיצד הצטרף אשר אלון לעמותה, מהו תוארו ותפקידו הרשמיים ואילו נכסים נמצאים בידי העמותה. 

כשפנינו לעיריית רעננה בשאלה, מדוע מוקמת החברה המקבילה והאם מגרש הכדורגל ברחוב ההסתדרות שייך לעמותה, השיבה הדוברת: "הפועל רעננה בוגרים הינה בבעלות פרטית. בעל הקבוצה הוא אשר אלון .כמו כן, המגרש ברחוב ההסתדרות הוא תחת חכירה ברשות העמותה הפועל רעננה בוגרים".