לאחר 5 מחזורים בליגה הלאומית בכדורסל, עירוני רעננה ממוקמת במקום ה-11 עם ניצחון אחד בלבד. הקבוצה של ברק פלג מתקשה למצוא איזון שיביא תוצאות באופן קבוע ושלשום (ג') הייתה זו מכבי רחובות הבלתי מנוצחת שהנחילה לה הפסד שלישי רצוף.

הרעננים לא הצליחו לנצח אף לא רבע אחד ופיגרו ב-20 נקודות במחצית! (54:34) בדרכם להפסד הגבוה ביותר שלהם בינתיים בליגה העונה וללא ספק אחת מנקודות השפל היותר גדולות של הקבוצה בעונות האחרונות. מאידך, הליגה הלאומית ארוכה, וכמו שראינו בעונה שעברה פתיחה מוצלחת/כושלת בליגה אינה ערובה למיקום בסופה. 

כאמור, השאלות היותר קשות נוגעות לכך שהקבוצה עדיין לא מצאה תבנית משחק שתוביל לניצחונות. סמי גיבנס שכמעט תמיד מספק את הסחורה, התקשה מול הרחובותיים שסימנו אותו וסיים ערב פושר מאוד עם 15 נקודות באחוזים רעים (5 מ-15 מהשדה). גיל בני המקומי סגר ערב עם 12 נקודות (3 מ-7 ל-3), אבל תהיו בטוחים שגם הוא לא יכניס את המשחק הזה לרזומה שלו. רודני וויליאמס שהתחיל את העונה בשורה של משחקים סבירים, קלע רק 7 נקודות באחוזים רעים מאוד, והוא משלים צמד משחקים נוראיים (בשבוע שעבר בבאר שבע שיחק 13 דקות ולא קלע). גיא לביא שהיווה את נקודת האור במשחקים האחרונים התקשה לבוא לידי ביטוי וסיים עם 6 נקודות, מייקל בריסקר אף הוא התקשה וסיים עם 7 נקודות בלבד.

גיל בני עולה לסל, ברק פלג מאחוריו. עדיין מחפשים את הדרך | צילום ארכיון: אריאל ימיני

ברחובות קלעו לא פחות מ-4 שחקנים בספרות כפולות. מרכוס רלפורד עם 21 נקודות, אלונזו קולמן 19 עם 9 ריבאונדים, גור פורת הבלתי נגמר 12, ודולב דראפיץ' (הבן של, למי שתהה) עם 10. באופן כללי, הקבוצה של אבנר יאור פשוט מחצה את רעננה בכל קטגוריה, לקחה יותר ריבאונדים (40 לעומת 32), מסרה יותר אסיסטים (26 לעומת 13), ופשוט קלעה יותר טוב (62 אחוז מהשדה לעומת 36 אחוז). כפי איך שזה נראה כרגע, ברעננה יצטרכו "להעיר" את החבר'ה, כי הפערים בין הקבוצות, גם אם ישנם, אינם של 27 נקודות הפרש.

שאר הקלעים לרעננה: מיכאל מושקוביץ' (8 ריבאונדים) 9 נקודות, גל טסלר (6 אסיסטים) 6, רועי נציה 2. כמו כן שותף בר שפע.

שאר הקלעים ברחובות: אליאב אוחנון 9 נקודות, עודד שעשוע (7 ריבאונדים) 8, ינעם אירם (7 ריבאונדים) ו-יבגני חולדוב 6 כ"א.

ביום שלישי הבא (19:00) תתארח הקבוצה באולם גושן בקריית מוצקין למשחק מול הקבוצה המקומית.