אלה בנבנישתי. הישג יוצא דופן | צילום: פרטי
באליפות העולם לנוער בגלשני רוח בדגם ביק (דגם תחרותי קדם אולימפי המותאם לצעירים, א.י.) שהסתיימה בשבת האחרונה בטרגונה, ספרד, זכתה לא אחרת מאשר אלה בנבנישתי הרעננית. בנבנישתי, שייטת מועדון בני הרצליה ותלמידה בחטיבת הביניים יונתן, הצליחה לשים את רעננה נטולת החוף על המפה הימית העולמית לאחר שזכתה בקטגוריית הביק 6.8 מתחת לגיל 15.

מדובר בהישג מרשים ויוצא דופן עבור הצעירה שהקדימה גולשת מהונג קונג וגולשת רוסייה בדרך לתואר הנכסף. בכל זאת, לא בכל יום פוגשים אלופת עולם תוצרת רעננה.

יש לציין, הדומיננטיות הישראלית בתחרות הזו הייתה טוטאלית, כשגם בקטגוריה המקבילה בבנים, זוכה דניאל בסיק תשתש ממועדון בני הרצליה. גם בקטגוריה עד גיל 17 זכו 2 ישראלים, רוי הלל בגברים ולינוי גבע בנשים, כשלמעשה בנבנישתי מתמקמת במקום מאוד טוב בתוך חבורה ישראלית ימית שאנו צפויים לשמוע עליה עוד רבות.

היי אלה, איך היה בתחרות?
"היה מאוד כיף. הכרתי הרבה חברים חדשים מחו"ל ומרחבי הארץ".

המשלחת הישראלית הייתה ללא ספק המוצלחת ביותר בתחרות הזו, איך את מסבירה את זה?

"היו תנאים לכל סוגי הרוח. תנאים מאוד טובים. וכל אחד נתן מעצמו כמה שיותר. באנו מוכנים אחרי מחנות אימונים ותחרויות בארץ".

אלה (מפרשית 910) מובילה במהלך שיוט | צילום: פטריק פולאק, אתר התחרות

באליפות אירופה האחרונה את סיימת חמישית, היית קרובה למדליות וזה לא יצא. מה היה שונה באליפות הזו?

"באתי עכשיו מוכנה יותר מנטלית לנצח, ולעזוב את מה שהיה בתחרויות הקודמות. לעשות את זה הכי טוב שאני יכולה ולהסתכל לכל שיוט ולכל יום בנפרד ולתת הכל".

מהן השאיפות שלך לעתיד?

"אני רוצה להגיע שוב לאליפויות אירופה ולאליפויות העולם, לזכות במדליות, ולעשות חיים".

איך מתגלגלים לשיט דווקא מרעננה?

"זה התחיל אצלי מבני הדודים שפעם גם היו גולשי רוח במועדון בני הרצליה. הם דירבנו אותי ואת אח שלי לגלוש גם ולהגיע למועדון. בהקשר הזה אני חייבת להגיד תודה למאמנים שלי במועדון, לא הייתי מצליחה להגיע להישג הזה בלי עזרת המאמנת שלי, מור לוזון, והתמיכה של ההורים שלי".

אביתר מור, מנהלה המקצועי של מועדון השיט בני הרצליה, אמר על הישגה של אלה: "אלה עברה תהליך לאורך כל השנה, מרגע שחזרנו מאליפות אירופה האחרונה, בה גם הייתה קרובה למדליה. היא עשתה עבודה מאוד אינטנסיבית, עם מאמן מנטלי וזה בא לידי ביטוי בתוצאה. בשורה התחתונה היא באה מאוד מאוד בטוחה וחדה לתחרות. היא כמעט ולא עשתה טעויות, ושימרה את עצמה בראש הטבלה. מהיום השני היא הייתה ראשונה כמעט עד לסוף".