גל טסלר. סגר את המשחק בקור רוח מרשים | צילום ארכיון: אריאל ימיני
סיום הוליוודי לסיבוב הראשון של גביע המדינה אמש (ד') במטרווסט. גל טסלר מרעננה נשלח לקו העונשין עם סיום הזמן החוקי במצב של 80:79, וקלע את שתי קליעות העונשין כדי לנצח. פשוט מדהים. כבר בתחילת השבוע, במשחק מול הפועל עפולה, הראתה הקבוצה הרעננית ניצוצות של כדורסל יוצא דופן. אתמול כשהיא כביכול בעמדת נחיתות מובהקת מול קבוצה מליגת העל, היא הסתכלה ליריבה בגובה העיניים וניצחה אותה.

הרעננים הובילו כבר בהפרש דו מספרי עם כניסת המשחק לרבע הרביעי, אלא שאז הקבוצה הצפונית הצליחה לחזור עד שכאמור הגיעה אותה עבירה של חואקין שוכמן על גל טסלר. טסלר, שגדל במחלקת הנוער של רעננה, ניגש ל-2 זריקות העונשין וסגר את המשחק. ההישג של רעננה מרשים במיוחד בהתחשב בכמות שחקני הבית הרעננים הרבה המשחקים בקבוצה. בכלל, כדאי מאוד לשים לב למה שקורה השנה במטרווסט.

גל, איך היה לנצח את המשחק אתמול?

"האמת שזה מאוד כיף. במיוחד אחרי שהיה לנו משחק בטרום העונה שהיינו בו בסיטואציה דומה. הייתי אז על העונשין, החטאתי את הזריקה וקיבלנו שלשה בצד השני. אז זה כיף להחזיר לחבר'ה את מה שהייתי חייב להם. וזה גם היה מאוד כיף שזה משחק גביע נגד קבוצה מליגת העל אז זו חוויה מטורפת".

עירוני איצקוביץ רעננה. קבוצה מאוד מעניינת העונה | צילום: אריאל ימיני

תשמע, זה ממש קטע מתוך סרט. על העונשין, שניות סיום, על כל הקופה. איך שומרים על פוקוס במצב כזה?

"מנסים להתרכז. מנסים לחשוב על דברים שאתה עושה כל יום באימון. זריקות עונשין בסוף זה רק לזרוק ולזרוק ולזרוק. לעשות את הטקס שלך ולקוות שזה ייכנס".

אתם קבוצה מאוד מעניינת השנה. הרבה מאוד שחקני בית. איך אתה מרגיש בכל הסיפור הזה?

"דבר ראשון, זה מדהים שבקבוצה כמו רעננה יש 5-4 חבר'ה שגדלו בנוער ויש להם חלק מאוד גדול בקבוצה היום. זה מראה על החוזק של המועדון. אני מאושר. תשמע, רוב החבר'ה באיזור גיל 21-19 (טסלר עצמו בן 24, א.י.), כולם משחקים דקות משמעותיות, כולם נותנים תפוקה והם ברמה מאוד גבוהה. יש פה הרבה חבר'ה כישרוניים. ואני רק מקווה שהם ילכו ויישתפרו".
איך מגיעים למשחק שאתה כביכול מגיע אליו מעמדת נחיתות. ליגה לאומית מול ליגת העל. הרגשתם הבדלים?

"בהתחלה היה לנו טיפה שוק של כמה דקות. הם עשו 14 נקודות ב-4 דקות, גלבוע היא גם קבוצה שלוחצת והאינטנסיביות שלהם מאוד מאוד גבוהה. אבל אנחנו הגענו בלי יותר מדי פחד ולחץ וידענו שאנחנו ניתן את מה שאנחנו יכולים, ואם זה יהיה מספיק טוב אז מצוין וניצחנו ואם לא, אז לא קרה כלום, זו חוויה לחבר'ה הצעירים יותר. ולשמחתי ניצחנו. היה ערב כיפי לכולם".


הרבו לקלוע לרעננה: מייקל בריסקר וסמי גיבנס 20 כ"א, רודני וויליאמס עם 14.

צפו ברגעי הדרמה: