מייקל בריסקר וסמי גיבנס מנסים לחסום את רון סבג מעפולה | צילום: אריאל ימיני

בשורה התחתונה עירוני איצקוביץ' רעננה רשמה אתמול (א') במטרווסט ניצחון ביתי ראשון על הפועל עפולה (77:84), וניצחון ראשון בליגה הלאומית העונה. הקבוצה שהייתה מהטובות בליגה הלאומית בעונה שעברה, מציגה גם העונה סגל שיש להתחשב בו. די היה לחזות ברבע הראשון הפנומנלי של המקומיים שפתחו את המשחק עם ריצת 0:8, והמשיכו עד סיום הרבע ל-6:22, כדי להבין שכשהרעננים בשיאם, הם קבוצת ליגת העל לגיטימית ומעלה, לא פחות.


הפער הזה נשמר על כנו במרבית שלבי המשחק (27:44 לרעננה במחצית, 51:67 עם סיום הרבע השלישי), בזכות משחק קבוצתי מעולה של הקבוצה של פלג. הצפוניים של המאמן דוד אלהרר, מצידם, הפנימו שמשהו צריך להשתנות כדי שהם ישארו בעניינים והם העלו את מפלס האגרסיביות במשחק (23 עבירות בסה"כ לעומת 14 בלבד של הרעננים). ככל שהמשחק התקדם, ובפרט ברבע הרביעי הטקטיקה הזו אכן נשאה פרי, כשבדקות הסיום העפולאים אף ביצעו לחץ על כל המגרש, והצליחו לצמצם את הפער ל-6 נקודות בלבד. עם זאת, זריקות עונשין של סמי גיבנס וגיל בני לקראת הסיום, שמרו על הניצחון בבית.

מייקל בריסקר עולה לסל | צילום ארכיון: אריאל ימיני
סמי גיבנס נתן אמש את הטון עם 25 נקודות, 12 אסיסטים ו-11 ריבאונדים, השלים אותו רודני וויליאמס עם 21 נקודות ו-6 ריבאונדים. יתר הקלעים לרעננה: מייקל בריסקר וגל טסלר 9 כ"א, גיל בני (6 אסיסטים) וליאור קררה 5 כ"א, גיא לביא (8 ריבאונדים) ומיכאל מושקוביץ' (7 ריבאונדים) 3 כ"א, רועי נציה ובר שפע 2 כ"א. כן שותפו: אלק קוברי, אופק בר שי.


בעפולה היו אלה ווין לנגסטון עם משחק אדיר של 20 נקודות ו-18 ריבאונדים והשלישייה הישראלית אריאל נבון עם 17 נקודות, רון סבג עם 13 נק' ו-טל פרסלני עם 12 נק' שהחזיקו את הקבוצה במשחק. יתר הקלעים: גיא פרבר 9, מוריאל לוטאטי 3, טראוויס כוהן 2, אלמוג זקס 1.

גיל בני. בוגרי המחלקה נותנים את הטון |  צילום: אריאל ימיני


מייקל בריסקר, אמר אתמול לאחר המשחק: "התחלנו טוב, גרמנו להם ל-10 איבודים כבר במחצית. למחצית השניה הגענו עם יתרון והיינו טיפה לא מרוכזים, בסוף הרמנו את הרמה, אבל הם חזרו עם שלשות ובלבול שלנו. להבא צריך להרים את רמת הפוקוס, ולא משנה מי על המגרש חייבים לתת הכל. גם בהגנה, גם בהתקפה".


לגבי הגדלת נפח התפקיד שלו ביחס לעונה שעברה, אמר בריסקר שחווה פתיחת עונה מוצלחת: "אני מרגיש מלא ביטחון, גם מהקבוצה, גם מהמאמנים ומהצוות ומכל מי שמסביב ואני רוצה להמשיך הלאה".

סמי גיבנס. מעל כולם | צילום ארכיון: אריאל ימינירודני וויליאמס מטביע | צילום: אריאל ימיני