נבו גבריאלי. אלוף | צילום: עיריית רעננה

רוג'ר פדרר, מאחורייך: ביום שישי האחרון נערכה במועדון הטניס העירוני ברעננה אליפות ישראל לנוער על שם פסח פוני. בתחרות השתתפו מספר רעננים כשהבולט ביניהם הוא נבו גבריאלי (17) שזכה באליפות לאחר שניצח בגמר את גלעד תמר מירושלים 4:6, 3:6. בנוסף לגבריאלי, גם ניב צוקרמן רשם הישג מצויין כשהגיע למקום ה-5 באותה הקטגוריה. בבנות זכתה מיקה דגן פרוכטמן במקום ה-2 בקטגוריה של עד גיל 14, זאת בנוסף לזכייתה במקום ה-1 בתחרות הזוגות לגיל זה.

נבו, איך הייתה ההרגשה באליפות?

"היה הרבה קהל במשחק הגמר ובחצי הגמר. היו הרבה חברים שאני רואה ביומיום שבאו לעודד אותי, וגם ילדים ומבוגרים המשחקים במועדון. זו הייתה תחושה כיפית. צריך לציין את מנהל המועדון, שי פוני, שהוא כמו אבא שני עבורי והתחרות נקראת על שם אבא שלו פסח פוני ז"ל, אז זה היה מאוד מרגש".

איך היה בגמר?

"שיחקתי מול גלעד תמר, שחקן מירושלים. הוא שחקן טוב ואנחנו מכירים כבר הרבה שנים, מגיל 11 אנחנו מתחרים אחד מול השני. היה משחק טוב, צמוד, היה לחץ ונקודות טובות. אבל בסוף אני שיחקתי בנקודות החשובות טוב יותר והצלחתי לנצח".

משמאל לימין: נבו גבריאלי, שי פוני, ניב צוקרמן ומיקה דגן פרוכטמן | צילום: עיריית רעננה

יש לך מודל לחיקוי מהארץ או מהעולם?

"המודל לחיקוי שלי הוא הטניסאי הספרדי רפאל נאדאל. שום דבר לא עוצר אותו, גם אם היו לו פציעות ולפעמים הוא משחק לא הכי טוב והולך קשה, אבל הוא תמיד נלחם על כל נקודה ועד הסוף. אני מתחבר אליו מאוד, אני גם שמאלי כמוהו".

אוקיי, ולאן אתה שואף עכשיו?

"עכשיו תתקיים בארץ סדרת תחרויות לנוער של ה-ITF, תחרויות בינלאומיות ברמות שונות. מגיעים בין 50 ל-100 שחקנים מחו"ל, ואני אשחק בתחרויות האלה. בין השאר יהיו תחרויות ברעננה, תל אביב, חיפה ובעוד מקומות".