אכזבה גדולה. זאת היתה התחושה של אנשי הפועל רעננה בסיום משחק ההפסד בטדי לבית"ר ירושלים. ברעננה הבינו שקיבלו "משחק בהזמנה" מול יריבה לחוצה ומבולבלת, ואלמלא הגול העצמי המוקדם של מירקו אורמוש בדקה ה-10, המפגש הזה יכול היה להסתיים לפחות עם נקודה, ואפילו עם ניצחון רענני.

כהן בפעולה. "יש ברעננה אנשים מדהימים" | צילום: שלומי גבאי, הפועל חדרה
תקופה לא טובה
ביום ראשון הקרוב תארח רעננה את הפועל חדרה, כשהיא יודעת שהיא חייבת ניצחון כדי לתפוס שוב מרחק מהקו האדום שם נמצאת אשדוד במרחק של ארבע נקודות מהרעננים.
אחת מנקודות האור הבולטות של חדרה במשחק ההפסד האחרון שלה לבאר שבע, היה עמית כהן הצעיר. שחקן הכנף בן ה-20, שבחודש האחרון זוכה לקרדיט גדול מצדו של אביטן, סיים לראשונה העונה 90 דקות מלאות במשחק ליגה.
ביום ראשון יפגוש כהן את האקסית שלו מרעננה, שם הוא מתגורר ובה עבר את כל קבוצות הילדים, הנערים והנוער עד הקיץ שעבר, אז החליטו בשרון להוציא את כהן לעונת השאלה.


"למרות ההפסד לבאר שבע, אני לגמרי חושב שזה משחק שהיינו צריכים לסיים עם נקודה", אומר כהן השבוע. "הכנו את עצמנו טוב, וראו שעד הגול הראשון עמדנו מושלם על המגרש. אם לא הטעויות של השערים, הם לא היו שמים לנו גול גם עוד 100 דקות של משחק. לצערי, שוב יצא שספגנו שער מוקדם, והיינו צריכים לרדוף אחרי היריבה, וזה קשה".

נראה שכולם אצלכם היו עצבניים במשחק הזה.

"זה חלק מהכדורגל, וגם אני באופן אישי לא אותו בנאדם כשאני משחק. אני הרבה יותר אימפולסיבי ועצבני, זה משחק עם הרבה רגשות. נכון שמהצד אפשר להגיד שזה רק כדורגל, אבל מי שעושה את זה בפועל יודע שזה הרבה מעבר. אחרי שנגמר המשחק כולם נרגעו, בטח ניסו, שהוא אחד שלא משתגע אף פעם ותמיד שומר על רוגע".
בשורה התחתונה, אתם סופרים הפסד שלישי ברצף.


"אף אחד לא בורח מזה שאנחנו בתקופה לא טובה מבחינת תוצאות. כל קבוצה, חוץ ממכבי תל אביב, תעבור תקופות פחות טובות, וזה גם לא שהפסדנו לשלוש קבוצות חלשות".

בתחילת העונה, אם הייתי אומר לך שהפועל חדרה תהיה מאוכזבת אם היא לא תסיים בפלייאוף העליון, זה היה נשמע הזוי.


"זה מטורף לגמרי. נסעתי עם אחי חזרה הביתה בסיום המשחק, והוא אומר לי: 'שתבין כמה זה הזוי, השוער שלהם קיבל בדקה ה-80 צהוב על ביזבוז זמן, וזה מדהים'. לצערי ולשמחתי הצטרפתי למועדון הזה רק השנה, אבל יש כאן משהו קסום ומיוחד, וכבר הספקתי ללמוד, שכל עוד אתה משחק ויש לך את הסמל של הפועל חדרה על החולצה, הכל יכול להיות".

"כל דבר שנעשה השנה לא יהיה כישלון אלא רק הצלחה אדירה, ולא משנה באיזה מקום נסיים. אנשים היו חותמים פה על מקום 12 בתחילת העונה, בלי להניד עפעף"


נשארו לכם עוד שני משחקים לסיום העונה, בראשון נגד רעננה ובשבת הבאה מול נתניה. תגיעו לפלייאוף העליון?


"כן, אני מאמין, וגם הקבוצה. זה עדיין תלוי בנו, ואנחנו יודעים שאם ננצח את שני המשחקים אנחנו בפנים. אם נחזור לבסיס של המחויבות, הלחימה והביחד, כמו שהיה בחלקים מהמשחק נגד באר שבע, אף אחד לא יכול עלינו. זה שווה הרבה יותר מטקטיקה או מאיכויות שיש לקבוצות כאלה ואחרות".


אם לא תגיעו לפלייאוף העליון, זה יהיה כישלון?


"ממש לא. כל דבר שנעשה לא יהיה כישלון אלא רק הצלחה אדירה, ולא משנה באיזה מקום נסיים. אנשים היו חותמים פה על מקום 12 בתחילת העונה, בלי להניד עפעף".


נעלמתי וחזרתי


עבור כהן מדובר בעונה ראשונה בקבוצת בוגרים, לאחר שבשנה שעברה שיחק כחריג גיל בקבוצת הנוער של הפועל רעננה.

צילום: שלומי גבאי הפועל חדרה
"בעונה שלי בחדרה היו עד עכשיו עליות ומורדות", אומר כהן. "בקיץ פתחתי בהרכב בגביע הטוטו, ואז איבדתי את המקום שלי. מול רעננה בסיבוב הקודם חזרתי לשחק, אחר כך שוב קצת נעלמתי, ולשמחתי בחודש האחרון אני משחק הרבה. קצת באיחור נכנסתי לעניינים והתחלתי לקבל צ'אנסים, ואני מקווה שזה יימשך ככה, כי זה תלוי רק בי".


איזה תפקיד מועדף עליך? נראה שאתה יכול לשחק בכמה תפקידים.


"(צוחק) תלוי באיזה יום אתה תופס אותי. בגדול אני מעדיף בכנף שמאל של ההתקפה, שם שיחקתי רוב הזמן, עד שעמי וזאנה, ממחלקת הנוער של רעננה, עם עופר לוי הזיזו אותי בגיל נערים לעמדת המגן שמאלי, ואמרו לי שאני יכול להצליח מאוד בתפקיד הזה. היום אני יכול לשחק כמגן ימני ושמאלי, וגם בכנף ימין ושמאל של ההתקפה, שם אני הכי אוהב לשחק".
והמפגש מול רעננה שבה גדלת, זה כמובן לא עוד משחק עבורך.

"ברור. גם במשחק הראשון נגדם וגם במשחק הקרוב זה יהיה מיוחד מאוד. תבין, זאת עונה ראשונה שאני מחוץ לרעננה, אחרי שבגיל צעיר הצטרפתי למחלקת הנוער של המועדון. יש שם אנשים מדהימים, אבל השנה נאלצתי לצאת להשאלה ומצאתי בית חם כמו חדרה".


כמה אתה רוצה להוכיח לקורצקי שהוא טעה כששיחרר אותך בקיץ האחרון?


"אין ספק, לא אשקר ואספר סיפורים. אני רוצה מאוד להצליח ולהוכיח שמגיע לי. ואם לא עשיתי את זה השנה, אז יש לי הזדמנות טובה להראות לרעננה מה אני שווה ושהם טעו, ומה הם הפסידו כשהחליטו להשאיל אותי השנה. כמה שרעננה היו בית בשבילי כל השנים, התחברתי מאוד לחדרה, גם בתקופות שבהן שיחקתי פחות. אני מרגיש פה חלק מהקבוצה, קיבלו אותי בזרועות פתוחות, בחום ובאהבה. יש פה אנשים מדהימים, וזה משהו שקשה מאוד לקבל במועדונים אחרים. אם ברעננה לא ירצו אותי שוב בעונה הבאה, חדרה זה בהחלט מקום שארצה לשחק בו".


איפה נראה אותך בעוד חמש שנים מהיום?


"בעזרת השם, אני מקווה מאוד שבקבוצה גדולה בארץ או ליגיונר, וכמובן גם בנבחרת ישראל". 

איך היה לשחק העונה נגד אלירן עטר ומכבי תל אביב? הבנתי שזה השחקן שהערצת כילד.


"אתה צודק, זה היה מיוחד מאוד לשחק נגדו ונגד מכבי תל אביב. כילד היה לי מינוי לשער 11 בבלומפילד, והיינו רואים את עטר בכל המשחקים. הייתי אומר לעצמי שבעזרת השם יום אחד אגיע לרמה שלו".