נמני (מימין). "אם זה היה חד-פעמי מילא, אבל נראה שזה מגמתי" | צילום: אורן אהרוני
שבת לא פשוטה עברה על הפועל רעננה. ההפסד למכבי נתניה באדיבותו של צוות השיפוט שהעניק למארחים פנדל הזוי, בשילוב ההתנהגות של הנתנייתים שחגגו בחדרי ההלבשה בצורה מוגזמת לטעמם של הרעננים, גרמו לתחושות לא נעימות ברעננה. 
בקבוצה של קורצקי לא החליטו על מי הם רותחים יותר — על צוות השיפוט בניצוחו של אוהד אסולין, ששדד את רעננה, או על היריבה שבחרה לנהוג בצורה מכוערת ומתסיסה. 
בשורה התחתונה, רצף של חמישה משחקים בלי הפסד הגיע לסיומו, וברעננה ינסו להתחיל רצף חדש במשחק הבית הקרוב מול הפועל תל אביב.
פגיעה ישירה
המגן הימני, עדי נמני, שבמשחקים האחרונים ענד את סרט הקפטן בזמן שבן בנימין נעדר עקב פציעה, חזר מהמשחק מול נתניה זועם במיוחד.
"זאת הרגשה של אכזבה מרה מאוד, ולא בגלל הכדורגל", אומר נמני. "לא הגיע לנו להפסיד, אבל יש דברים שהם מעבר לכדורגל, ולצערנו זה קורה הרבה נגד הפועל רעננה. אולי כי אנחנו מועדון קטן, אני באמת לא יודע, אולי כי אין לחץ של קהל לעומת קהלים של היריבות שמלחיצים את השופטים. אני לא יודע מה לומר, אבל זה פשוט מביך. זה מתסכל מאוד, במיוחד כשזה קורה לא מעט פעמים. אם זה היה קורה לנו באופן חד-פעמי אז מילא, אבל נראה שיש כאן מגמתיות. זה קורה כבר יותר מדי פעמים להפועל רעננה, וצריך להבין שזה פוגע ישירות במאבקים ובמשימות של הקבוצה".
כנראה קל מאוד לשרוק נגדכם. 
"אין ספק. היד קלה מאוד על ההדק בכל הקשור להפועל רעננה. מרגישים את זה כמעט בכל משחק, ומהרגע הראשון. זה מצב לא פשוט להתמודד אתו. זה מתחיל בדברים קטנים וגולש להחלטות קריטיות. הקלות הבלתי-נסבלת מול רעננה מורגשת בכל מקום. ככל שהיריבה שלנו מגיעה עם קהל גדול יותר, זה מתחיל לשחק תפקיד. אם אנחנו משחקים מול יריבה בסדר גודל שלנו זה קצת מתאזן, אבל ברגע שיש יריבה גדולה על הנייר, הדברים האלה בולטים. חבל, מרגיז ולא ספורטיבי".
השופטים לא עומדים בלחץ?
"אין לי מושג מה קורה שם, אבל יכול להיות שזה משפיע עליהם. יש עובדות בשטח ואי אפשר להתווכח אתן".
גם מול באר שבע היה אותו הסיפור עם השיפוט.
"כשאתה מנצח הדברים האלה חולפים, אף על פי שמבינים שגם שם כמעט שילמנו ביוקר. אבל כשזה קורה לך ואתה יוצא מהמשחק בלי כלום, זה מתסכל מאוד. כבר תקופה ארוכה שקורים לנו דברים כאלה. זה מורגש ומציק. קורות נגדנו טעויות קריטיות, ואין ספק שזה פוגע בנו. מי שאחראי לדברים האלה, כדאי שיעשה סדר. אנחנו מצדנו נמשיך להגיע לכל משחק ולנצח גם את זה, אם צריך".
מי שיוכל לעזור מאוד לרעננה ולכל הקבוצות הקטנות, שסובלות מקיפוח מתמשך בעניין השיפוט, הוא הפלא הטכנולוגי שנקרא VAR. השבוע הוא נכנס לראשונה לשימוש, כרגע באופן נסיוני בליגה א', והוא צפוי לערוך הופעת בכורה בליגת העל, עם פתיחת משחקי הפלייאוף העליון. 
"ה-VAR בפירוש יכול היה לעזור לנו מאוד על רקע המצב שלנו", אומר נמני. "לרעננה הוא עשוי היה להיות עזרה גדולה. היינו יכולים להשיג לא מעט נקודות, אילו ה-VAR היה בשימוש כבר השנה. ברגע שה-VAR ייכנס לכל המשחקים בליגה, זה יהיה מהלך מכריע בעבור הפועל רעננה".
מסתכלים לתחתית 
חוץ מטעויות השיפוט, ברעננה זעמו על אנשי נתניה, בעקבות התנהלותם לפני המשחק ואחריו. עוד בימים שלפני המפגש, הערימו אנשי נתניה קשיים על הרעננים בכל נושא הכרטיסים ליציע הכבוד, וברעננה הרגישו שהנתנייתים מתקטננים אִתם. זה נמשך בחגיגות המוגזמות על גבול הפרובוקטיביות של שחקני נתניה סמוך לחדר ההלבשה הרענני.
"אני רוצה פחות להתייחס לכל הדברים שקרו מסביב, אני מתמקד בהפועל רעננה ולא בקבוצות אחרות. זה מעניין אותי יותר מאשר האם היריבה חגגה בקולי קולות או לא", אומר נמני.
זה לא לעניין, וזאת לא הפעם הראשונה שהם חוגגים ככה על הפרצוף שלכם.
"באופן אישי לא שמעתי יותר מדי. הייתי עצבני, התקלחתי ומיהרתי לעזוב את האצטדיון, כך שלא ראיתי ושמעתי יותר מדי דברים. אין שום סיבה שייווצר דם רע בין המועדונים, זה לא שגנבנו להם שחקן או משהו כזה. ההיפך, יש שיתוף פעולה בין המועדונים, שיחקנו באותו האצטדיון, ואפילו בעל הבית שלנו היה הבעלים של נתניה במשך לא מעט שנים". 
אם לא די בהפסד המאכזב לנתניה, אשדוד והפועל תל אביב ניצחו והלחיצו אתכם.
"כן, אבל ידענו שהדרך עוד ארוכה. גם אם היינו מנצחים את נתניה, זה לא היה הסוף. ברור שהתוצאות של המחזור האחרון הוסיפו עוד קצת לחץ, אבל אנחנו נמשיך לעבוד קשה. המשחק מול נתניה מאחורינו, ואנחנו מתכוננים להפועל תל אביב. גם אחרי המשחק נגדם הקרב יהיה עד הסוף. קודם כל, אני מקווה שננצח אותם ונביא שלוש נקודות, ושנית, אני מקווה שנשיג כמה שיותר נקודות כדי להגיע רגועים יותר לפיניש של העונה".
אל תשכח לקוות שהשיפוט יהיה הוגן, כי זה שוב משחק מול 'קבוצה גדולה' עם קהל גדול.
"לגמרי, נקווה שיהיה משחק הוגן וספורטיבי. נטו כדורגל".
דיברנו על התחתית, אבל מצד שני, אם תנצחו את הפועל תל אביב, יישארו לכם שלושה משחקים לסיום הליגה הסדירה, מול בית"ר ירושלים, חדרה והפועל חיפה. אפשר יהיה לפזול לפלייאוף העליון?
"זה לא משהו שאנחנו מסתכלים עליו כרגע. אנחנו מסתכלים קודם כל לעבר התחתית, ומנסים לברוח משם כמה שיותר".
הפלייאוף התחתון זה מלחמות עולם, אבל אתם כבר מורגלים.
"הולך להיות קשה מאוד, אבל אנחנו מכירים את זה ומורגלים לזה, ואני בטוח שנעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר, שנצא מזה כמה שיותר מהר, ושנבטיח עוד עונה של הפועל רעננה בליגת העל".