בסופו של דבר זה יקרה, והפועל רעננה תבטיח לעצמה עונה נוספת בליגת העל, שביעית במספר. בינתיים עושה רושם שבקבוצה של מנחם קורצקי מתעקשים למתוח את החבל עד כמה שניתן, והשבוע סגרו תיקו שלישי ברציפות — הפעם 1:1 מול מכבי פתח תקוה (ולפני כן מול סכנין והפועל חיפה). המשימה תושג, אבל בדרך כנראה שיצמחו לקורצקי עוד כמה שערות לבנות.

ארשיד. "הפועל רעננה זאת במה נהדרת לכל שחקן כדורגל". צילום: אסף פרידמן

הסגנון הגנתי

לא מעט שחקנים רעננים עשו השנה קפיצת מדרגה, והפכו את עצמם לשחקני ליגת על לגיטימיים. אחד כזה הוא החלוץ כארם ארשיד, שהפך השנה לשחקן הרכב די קבוע במערך של קורצקי (פתח ב-11 של רעננה ב-20 משחקים העונה).

"יכולנו די להבטיח את ההישארות אם היינו מנצחים את פתח תקוה, אבל לא הלכנו עד הסוף", אומר ארשיד. "אבל צריך לזכור שגם תיקו היה טוב לנו, כי השגנו עוד נקודה חשובה בדרך למטרה שלנו. אני מאמין שבמחזור הקרוב מול אשדוד נעשה את זה ונבטיח עוד עונה בליגת העל".

למה כל כך קשה לכם להבקיע השנה?

"אנחנו לא קבוצה עם אופי התקפי. הסגנון שלנו קצת יותר הגנתי. דווקא במשחקים האחרונים אנחנו משחקים יותר קדימה ומבקיעים את השערים, אבל יכולים גם לספוג וזה קורה. אנחנו רוצים להישאר בליגה, כך שאנחנו לא פותחים משחקים בסערה, אלא מנסים להיכנס לעניינים כמו שצריך. אנחנו קודם כל מתגוננים, ואז מנסים לצאת קדימה. זאת הדרך וזה מה שמוביל אותנו להצלחה. אם היינו מבטיחים את ההישארות היינו גם תוקפים יותר. גם מנחם מחכה לזה, ואומר שלנו שהוא רוצה לשחרר אותנו יותר מבחינה התקפית, אבל קודם כל צריך להבטיח את ההישארות בליגה. ניצחון על אשדוד ישלים את המשימה".

יכולתם כבר לגמור את הסיפור הזה, אבל אתם מתעקשים לעשות את זה קשה.
"זה קרב לא קל מול קבוצות טובות באזור שלנו, ואנחנו נאבקים אתן ראש בראש. בסך הכל המצב שלנו טוב, ורחוק מלהיות קריטי. נכון, יכולנו כבר לסיים את זה, אבל זה יקרה. אם לא השבוע, אז במחזור הבא".

באופן די אירוני הפכתם את אצטדיון רמת גן למבצר ביתי. צברתם שם 23 נקודות, לעומת תשע נקודות בלבד במשחקי החוץ.

"ברמת גן אנחנו משיגים את רוב הנקודות שלנו, אף על פי שזה לא ממש הבית שלנו. כן, יש לנו בעיה במשחקי החוץ. לא יודע להצביע על הנקודה. אולי במשחקי החוץ אנחנו מתגוננים יותר. בבית תמיד יש הרגשה לכל קבוצה שהיא צריכה לנצח".

מצפה לכם משחק ביתי חשוב מאוד מול אשדוד שכבר היו בקבר, אבל ניצחו את קריית שמונה, ופתאום הם רואים את האור בקצה המנהרה.

"אנחנו כבר רוצים לגמור עם זה. אשדוד אמנם מגיעה בתנופה אחרי הניצחון שלהם, אבל אנחנו קבוצה חזקה ורוצים לסיים את זה. נגיע למשחק במטרה ברורה לנצח ולהבטיח את ההישארות. אנחנו מכבדים את אשדוד, אבל מנחם הכין אותנו בצורה נהדרת. אני מאמין שננצח את המשחק".

"לא מתעניין בפוליטיקה". צילום: אסף פרידמן

לא מצביע

בעבור ארשיד, שחגג יום הולדת 24 לפני חודש וחצי, זאת העונה השלישית ברעננה. הוא הגיע לפני ארבע שנים מקריית שמונה, ערך עונת בכורה במדים האדומים, ונשלח לשנת השתפשפות בעפולה, בליגה הלאומית, שם פרח והבקיע 12 שערים. ברעננה מיהרו להחזיר את ארשיד לשרון, ובעונה שעברה הוא כבש שבעה שערים בכל המסגרות (שני רק לשמעון אבו חצירא), והפך לשחקן רוטציה לגיטימי.

העונה הוא בהחלט נחשב לאחת התגליות של הקבוצה, ונעשה שחקן קבוע. מצד שני, השורה הסטטיסטית שלו מרשימה פחות, ובמאזנו רשומים עד כה שני שערים ושני בישולים.

"זה הדבר שהכי מתסכל אותי", אומר ארשיד. "העונה קיבלתי הרבה דקות וקרדיט מקורצקי, ומובן שאני מרגיש נהדר עם זה. מה שקצת מפריע לי שזה שלא החזרתי עם מספיק מספרים. אני עושה את המקסימום, עולה למגרש ונותן הכל. לא מעט שערים מתחילים או עוברים אצלי, אבל הבקעתי רק פעמיים, וזה מאזן לא מספיק טוב בעבורי. זה מאכזב אותי מאוד. בשנה שעברה שיחקתי רבע ממה שאני משחק העונה, והבקעתי שבעה שערים. יש עוד חמישה משחקים העונה, ואני מקווה לשפר את המאזן הזה. אגב, פסלו לי גם שני גולים חוקיים נגד קריית שמונה ונגד הפועל חיפה".

אחרי העונה שעברה, ודאי ציפית מעצמך להבקיע יותר.

"אנחנו קבוצה שלא מגיעה ליותר מדי מצבים. אולי הייתי מבקיע יותר בקבוצה שתוקפת יותר, אבל עדיין הייתי צריך להיות העונה עם יותר שערים ובישולים. אולי עכשיו במשחקים המכריעים זה יקרה. בכל מקרה, אני מרגיש שאני עושה את ההתקדמות שלי, ואני מאוד מרוצה. שיחקתי ברוב המשחקים העונה, התקדמתי, ורק חסר שאחזיר בעוד שערים. אני עדיין צריך להוכיח את עצמי, ומקווה שבעונה הבאה ההתקדמות שלי תימשך".

ארשיד נולד בכפר ג'דיידה שבגליל. המקום בו גדל בירם כיאל, ששימש בעבור כארם ושאר בני הכפר מקור השראה עיקרי.

"פשוט מדהימה הדרך שבירם עשה מג'דיידה למכבי חיפה ולקריירה ארוכה באירופה. כל הכבוד לו. זה בלתי-נתפס", אומר ארשיד. "זה מוכיח, שלא משנה איפה אתה נולד וגדל, אתה יכול להגיע הכי רחוק אם רק תחלום ותפתח מנטאליות חזקה, וזה מה שבירם עשה. יש לו אופי מדהים, הוא גם מקצוען וגם אישיות נהדרת. הלוואי שאצליח לעשות קריירה כמו שלו".

בינתיים ינסו ארשיד וחבריו ברעננה להבטיח למועדון עונה שביעית ברציפות בליגת העל, הישג אדיר לקבוצה בסדר הגודל הזה. "זה לא מובן מאליו. זה שרעננה כל שנה מצליחה להישאר בליגה, בזמן שקבוצות ומועדונים גדולים יורדים ליגה, מראה על הכוח ועל השקט שיש כאן", אומר ארשיד. "אנחנו משחקים בלי לחץ. המועדון עובד בצורה מסודרת, דואגים כאן לכל. זאת במה נהדרת לכל שחקן כדורגל. אני שמח שבחרתי במועדון הזה, הוא מחזיר לי הרבה".

אם כבר הזכרת בחירות, איזה פתק תשים בקלפי ביום שלישי?
"הבחירות לכנסת? לא מצביע. אני לא מתעניין בפוליטיקה, ולא מעוניין להצביע. גם בבחירות המקומיות בג'דיידה לא הצבעתי. זה לא מעניין אותי".