מחירי הדיור שהלכו והאמירו לאורך השנים, הרחיקו את הדור הצעיר של ילידי רעננה מהחלום לגור בעיר בה גדלו. אומנם באמצע שנות התשעים נבנו ברעננה אלפי יחידות דיור בשכונות חדשות ומאוחר יותר בפרויקטים של תמ''א 38, אך מעטות מהן יועדו לזוגות צעירים. בכל זאת לא התייאשנו ויצאנו לבדוק מול מתווכים שונים בעיר - איפה אפשר למצוא דירות במחיר הגיוני.

אזורים מתחדשים במרכז העיר

יפה גושר, תושבת העיר ומתווכת של חברת "נינוה" מזה 15 שנה, סבורה שעם תקציב של שני מיליון שקלים, כדאי להשקיע בדירת שלושה חדרים במרכז העיר, בדגש על הרחובות אלי כהן, חפץ חיים, הגליל, מכבי, תל חי, בר אילן ולוי אשכול - המיועדים לפרויקט תמ"א. דירה אופיינית באזור כוללות לרוב ממ"ד, חניה ומעלית, במחירים שנעים בין 1,800,000-1,900,000 שקלים.

3 חדרים ברחוב בר אילן. מחיר מבוקש: 1.950 | צילום: שולי גרטי

חסרונות: בעקבות התמ"א, כל בניין כמעט הכפיל את מספר הדיירים, לכן גודל האוכלוסייה ברחוב גדולה ונושא החניות הופך להיות קצת יותר מסובך לתושבים ברחוב. אי אפשר לדעת כמה זמן ייקח עד שהפרויקט יתחיל. זה יכול להגיע גם למספר שנים.

יתרונות: הדירות ממוקמות סמוך למרכז העיר וקרובות לבתי הספר ולגנים. גם המחיר משתלם ביחס לעיר. הנכס ישביח את עצמו ויקבל עוד מרפסת, מעלית וחניה ויהיה ב-30 אחוז ממחיר הקנייה.

 

רחוב מגדל

המתווכת שולי גרטי, העוסקת בתיווך בעיר מעל 25 שנה, ממליצה על רחוב מגדל בו ניתן למצוא דירות גדולות ומרווחות של שלושה חדרים במחיר של החל מ-2 מיליון שקל.

3 חדרים במרכז העיר. מחיר מבוקש: 2.1 | צילום: שולי גרטי

יתרונות: רחוב שקט, קרוב לבתי ספר ובתי כנסת.

חסרונות: חלקו בתים ישנים וקטנים יותר משנות ה-50 והאזור מעט מרוחק ממרכז העיר.

רחוב היובל

בהמלצתו של המתווך גיל איצקוביץ' העוסק בתחום ברעננה מזה 5 שנים, ברחוב היובל קיימות דירות של 3 חדרים, כולל מעלית וחניה בסכום של כ-1.9 מיליון שקל.

יתרונות: הרחוב חד סטרי ושקט וממוקם ליד בית ספר, מרחק הליכה ממרכז העיר.

חסרונות: מאחר והרחוב צר, לפעמים הוא גם עמוס בשעות לחץ.

 

לב הפארק - החלק הצפוני של השכונה

בהמלצתה של המתווכת יפה גושר, כאן תוכלו למצוא דירות נחמדות של מאה מטר, עם מרפסת, חניה ומעלית באזור ה-2 מיליון, בבניינים יחסית מתחדשים.

3.5 חדרים, מרפסת שמש וחנייה בטאבו. מחיר מבוקש: 1.85 | צילום: יפה גושר

יתרונות: המיקום הוא בסגנון של שכונה כפרית בתוך העיר, יש גנים, בתי ספר, מרכז קהילתי ומרכז ספורט קרובים. כמו כן הבניה נמוכה ולא מדובר ברבי קומות. כל המקום מאוד פסטורלי, והאוכלוסייה נעימה.

חסרונות: הבניינים קצת מתיישנים יחסית לנווה זמר למשל, שם הבנייה חדשה וירוקה.

 3.5 חדרים משופצת ברבקה גולבר. מחיר מבוקר: 2.1 מיליון

קריית שרת

בהמלצתה של המתווכת יפה גושר, באזור שכונת קריית שרת ניתן למצוא דירות 4 חדרים ומרפסת במחיר של כ- 2 מיליון. מדובר בשכונה ותיקה הגובלת בשכונת לב הפארק, ולכן היא מקבלת את השירותים הקהילתיים מלב הפארק. בנוסף, קיים בשכונה גם בית ספר יסודי.

יתרונות: לא מדובר ברבי קומות, המחירים נוחים ויש פוטנציאל טוב לשיפוץ. המקום מרווח, הבניה נמוכה וניתן להשתמש בשירותים הקהילתיים של שכונת לב הפארק. 

חסרונות: הבתים מיושנים יחסית, יש גם בנייני רכבת וצמודי קרקע בני מעל 40 שנה.

 

נווה זמר

המתווך הרענני גיל איצקוביץ', העוסק בתחום ברעננה מזה 5 שנים, ממליץ על דירות 3 חדרים באזור נווה זמר, השכונה החדשה של רעננה, הצמודה לאזור התעשייה. גם כאן ניתן לגלות "מציאות" בסכום של 2 מיליון ומעלה.

שכונת נווה זמר המתפתחת. מחיר מבוקש: 2.1

יתרונות: הדירות חדשות לגמרי עם אחריות קבלן, וכוללות מחסן ומרפסת. קיים במקום ספורטק והמחיר צפויים להמשיך לעלות עם אכלוס השכונה.

חסרונות: מכיוון שמדובר בשכונה חדשה, אין עדיין בית ספר, בתי כנסת וקהילה מפותחת באזור. התחושה היא של מגורים באתר בנייה.