לפני שישפך דם | צילום ארכיון: דוברות איחוד והצלה

אופניים חשמליים

רעננה עמוסה באופניים חשמליים וכשזה מגיע לבני נוער שנוסעים חופשי על הכביש, זאת בהחלט מכה. לכך מתווספת העובדה שאין שבילי אופניים מוסדרים בכל העיר והרכיבה הופכת למסוכנת, כמעט כמו מכת דם, שעלול להישפך בכל רגע.

בילסקי | צילום: יוגב עמרני

משחקי בחירות

פרישתו המוקדמת של ראש העיר זאב בילסקי, הביאה עלינו מוקדם מהרגיל את מכת הבחירות. כמעט שנה לפני, המועמדים שולפים קלפים ומקפצים מחוג בית אחד לאחר - ממש כמו מכת צפרדע. כל מתמודד מקפץ ומנסה להרשים עם דיבורים, ועוד דיבורים. ולנו התושבים לא נותר אלא לנסות להחזיק חזק בכיסא ולהבין מה קורה ומי נגד מי.

שכונת קריית רמז | צילום: עידו ארז

יוקר המחייה

זה לא סוד שרעננה היא עיר יקרה, וכדי לחיות כאן טוב צריך כיסים עמוקים. שכר הדירה, הסופר השכונתי, ואפילו המסעדות - הכל יקר יותר מבערים השכנות. גם אם משהו נראה לכם כמו במבצע, לכו לבדוק בעיר אחרת ותופתעו לגלות מה המחירים האמיתיים בשוק. וממש כמו מכת כינים, לרבים מהתושבים נשאר לגרד את הראש ולתהות איך מסיימים הפעם את החודש.

צילום המחשה: shutterstock

מכרסמים

הבנייה בשכונה החדשה ברעננה מביאה לא תושבים חדשים, אלא גם דיירים פחות רצויים - חרקים ומכרסמים. העיר מתמלאת במכת ערוב, ופתאום הסיפור המקראי לא נראה כל כך רחוק מהמציאות.

גשר הולכי רגל | צילום: רועי רובינשטיין

הרכבת

על ההבטחה לקבל סוף כל סוף תחנות רכבת בעיר, אנחנו שומעים שנים רבות. הפעם זה גם קרוב מתמיד. קרוב כל כך ומתמשך כל כך, עד כדי ייאוש. השינוי בגרסאות לשאלה הפשוטה: "מתי?" גורם לנו לחשוב שאולי כדאי כבר לחכות לאליהו הנביא. מכת הדבר חיסלה את כל הגמלים והסוסים, אבל עם הפקקים של היום, אולי לא היינו מתנגדים לכלי תחבורה עם דבשות.

תמ"א ברחוב אחוזה, פינת בר אילן | צילום: רועי רובינשטיין

התמ"א

נראה לפעמים כי לא משנה לאיזה כיוון תזרוק אבן - היא תפגע בפרויקט תמ"א 38. החידוש המאסיבי, בעיקר במרכזים העמוסים והמבוקשים של העיר, הפכו עבור חלקנו לסיוט. הרעש, האבק והמשאיות עושים לנו כבר פריחה, ואולי זו בכלל מכת שחין.

צילום אילוסטרציה: shutterstock

מחסור במקומות הבילוי

זה ידוע הרי שאם אתה מתחת לגיל העמידה, אין לך מה לעשות ברעננה. כי אמנם המצרים סבלו ממכת ברד, אבל התושבים הצעירים מעדיפים מרגריטה קפואה לשתות בסופי שבוע. חוץ מבר או שניים באזור התעשייה, שגם הם נמאסים כבר בשלב מסוים, אין הרבה מה לעשות. נצטרך כנראה לחכות לגיל 70 כדי ליהנות מהאירועים וממקומות הבילוי.

פקקים בכניסה לעיר | צילום: רועי רובינשטיין

הפקקים בבוקר  

אין יותר "כיף" מלקום בבוקר ולהיכנס לפקק שלא נגמר ברחוב אחוזה או בכביש 531. אם ממצמצים מספיק מהר, כמות המכוניות על הכביש נראית כמו מכת ארבה. סביר להניח שהעבודות על פרויקט הנת"צ השנוי במחלוקת, יחמירו את זה עוד יותר.  

פארק רעננה | צילום: נמרוד גליקמן

פארק רעננה

רעננה ידועה בשמה הטוב גם בזכות הפארק הגדול, אבל בתקופה האחרונה מורגשת הזנחה בפארק. היעדר זכיין לבית הקפה לאורך תקופה ארוכה, רק העצימה את התחושה. תושבים מתלוננים על בעיית תאורה (ואולי זו בכלל מכת חושך?), שירותים מלוכלכים ומחירים מופקעים של מפעילי הדוכנים. כולנו מקווים כי עם בוא הקיץ, תבוא גם מכת האור לפארק.

טיב טעם רעננה | צילום: רועי רובינשטיין

מכת הסטטוס קוו

חוק המרכולים הצית מחדש את שאלת הסטטוס קוו העירוני. כעיר בה רוב בתי העסק סגורים בסוף השבוע, חששו הדתיים כי חוק המרכולים יביא לפתיחת בתי עסק נוספים. זאת בעוד הציבור החילוני דרש "לרענן נהלים" בשיטת חיה ותן לחיות - גם לבכורות