שרים לזכר הרב בלר | צילום: משה גלבר ומארק קר

כ-400 איש – גברים ונשים, התכנסו בשבועות האחרונים בבית הכנסת "שבטי ישראל" ברעננה ויצרו שירת קולולם (מיזם מוסיקלי) לזכרו של הרב בלר, ששימש כרב קהילת בית הכנסת "שבטי ישראל" ברעננה ונפטר ממחלה קשה בגיל 53. האירוע התקיים לקראת יום פטירתו אשר יחול מחר (ה') ויציין שנתיים ללכתו.

"התפעלנו מכמות האנשים שהגיעו", מספר דורון צ'טיז (32), ממארגני האירוע, ומי שניצח על השירה באותו הערב. "הפצנו באינטרנט הזמנה לאירוע וברגע ששמעו שמדובר ברב בלר, כולם התגייסו". על הרב בלר הוא מספר: "הוא היה אישיות מיוחדת, מלא באין סוף אנרגיות, שמחה והקשבה תמידית. כולם בעיר הכירו אותו – דתיים וחילונים, הוא היה דוגמה אישית והעריך מוזיקה ושירה מגיל צעיר. גם כשהיה חולה, היינו מגיעים אליו לשיר לו. היינו מאוד קרובים, קראתי לבן השני שלי על שמו".

בהפקה של רפי סנדלר, בעיבודו של נתן גרופר ובליווי גיטרות, בס, קלידים, סקסופון ותופים דיגיטליים, התחלק הקהל לשלוש קבוצות, ובתוך שעה קלה ולאחר מספר חזרות, כבר התחילה השירה האדירה יחד, בשיר "ראו בנים" עם הלחן של יונתן רזאל.

הדיה קבנור (43), תושבת רעננה, נגנית הקלידים ומי שהנחתה את קולות הנשים באותו הערב, מספרת על החוויה העוצמתית: "היה פה משהו מיוחד, זו הייתה תחושת שליחות, התרגשות ושמחה אדירה. היכולת להעניק באמצעות מוזיקה, בטח כשמדובר בזכרו של אדם כל כך יקר ואהוב, מספקת מאוד".

"הרגשנו כאילו הרב היה שם איתנו", מוסיף צ'טיז לדבריה, "היה חשמל באוויר, צמרמורת במשך שעתיים רצופות. בקהל עצמו היו זמרים ונגנים, חזנים ומעבדים מוזיקליים ששרו יחד עם אנשים שמעולם לא שרו. דתיים וחילונים, גברים ונשים, זקנים וילדים, כולם התאחדו לזכרו של הרב".