רק שיעבור בשלום: לקראת מצעד הגאווה שיתקים ביום שלישי הקרוב לראשונה ברעננה, חוששים בקהילה מפני גילויי אלימות במהלכו. 

דגל הגאווה שנתלש מביתו של פעיל הגאווה במרכז העיר. צילום: פרטי

הרקע לדברים, לטענתם, הוא העובדה שהציבור הדתי בעיר ונציגיועדין לא השלימו עלם קיום המצעד במתכונתו האחרים, ולדבריהם, "להשפעתם המתסיסה", כך להגדרתם, יש "אפקט של הסתה", שהתבטא אתמול (שלישי) בתלישת דגל גאווה מביתו של אחד מחברי הקהילה. 

חבר הקהילה אשר בביתו נתלש הדגל אמר: "כל אחד מאיתנו חווה הומופוביה. אבל אתה לא יודע כמה זה כואב עד שזה קורה לך. בבית שלך. כשאתה תולה את דגל הגאווה. יחד עם הילדים שלך ומישהו, נבל, תולש אותו. באור יום. כשכולנו בבית. ללא בושה. זוהי רעננה 2019....שבה מנהיגי העיר לא עומדים איתן אל מול הקולות ההומופובים. שבה אתה רואה הורים אחרים מבית הספר, שחשבת שהם חברים שלך, מסכימים עם כך 'שלא צריך מצעד'". 

ובתוך כך, היום (רביעי) יקיים הציבור הדתי , נציגיו ורבניו כנס חירום לבדוק דרכי פעולה והתמודדות עם המצעד בעיר. את הכנס יזמו אייל שליסל ויורם סילברמן, פעילים חברתיים במגזר הדתי בעיר, בהשתתפות רב העיר העיר הרב יצחק פרץ ורב מזרח העיר הרב אישון: "השבוע יתקיים 'מצעד גאווה'", נכתב בהזמנה לכנס, " אשר קיומו ומתכונתו יצרו חיכוכים לא קטנים בין האוכלוסיות השונות. למרות נסיונות שונים המצעד כרגע עומד להתקיים במתכונתו המקורית. לאור האמור אנו מבקשים לקיים מפגש דחוף אשר מטרתו לדון בתגובת הקהילה הדתית ברעננה למצעד. המפגש בהשתתפות ובתאום מלא עם מרא דאתרא, הרב פרץ שליט"א, ורב מזרח העיר, הרב אישון שליט"א, ובמהלכו ינתן בין השאר עדכון ע"י נציגי הציבור ביחס למצב הנוכחי. כמו כן ינתן דגש רב מתוך שיח כנה בעניין הדרכים הנכונות לפעול בהן כדי להרבות את הקדושה והזיקה ליהדות בעירנו. מדובר בנושא טעון ורגיש, חשוב שנפעל כולנו בקול אחד עד כמה שניתן ועל כן דעתכם ונוכחותכם חשובה ביותר".