ההורים מפגינים מול הכניסה לבניין העירייה | צילום: באדיבות ההורים

הבוקר (רביעי) הודיעה העירייה במכתב להורים כי נמצא פתרון חלקי למחסור בכוח אדם, הודות להירתמות של עובדי עירייה. מהמכתב עולה כי גני הטרום טרום חובה יפעלו כרגיל באסרו חג ואילו הגנים המשולבים, בהם לומדים ילדי טרום חובה יחד עם ילדי טרום טרום חובה, יפעלו בנוסף לאסרו חג גם מחר (חמישי) עד השעה 16:30.

"ביום זה (אסרו חג) תתקיים בצהריים פעילות העשרה חוויתית/שיעור ספורט וצוות הגן יתוגבר על ידי עובדי העירייה שנרתמו לסייע", נכתב. "אנו שבים ומתנצלים על חוסר הנוחות שבקיצור יום הלימודים, שנובע מתוך דאגה לרווחת הילדים. נמשיך לפעול במרץ למילוי החוסרים בכוח האדם בגני הילדים, על מנת להעניק לילדיכם-ילדנו את המיטב".

מטה המאבק מסר בשם ההורים בעקבות ההחלטה: "מטה המאבק שמח לשמוע שנמצא פתרון חלקי לסוגיית מועד סגירת הגן בחג סוכות. יחד עם זאת, אנו מצרים על כך שפתרון שהיה בנמצא כל העת ניתן לגני הטרום טרום הוא חלקי בלבד ורק לאחר שהשמענו את קולנו. ההתנהלות כולה סביב נושא זה מעידה על זלזול וחוסר ארגון בסוגיית כח האדם ועדות לכך - כח האדם בחלק מהגנים אינו קבוע נכון לימים אלו ומספר הסייעות ביחס לכמות הילדים הינו סוגייה שעודנה עומדת על הפרק. אנו מגבשים צעדים נוספים בימים אלו להמשך המאבק".

"אנחנו חושבים שזה טוב ומבורך, למרות שהפתרון היה קיים גם אתמול ושלשום", הוסיפה אם מגן פעמונית, מיוזמות ההפגנות שנערכו השבוע. "הבעיה היא שזה פתרון שנותן מענה חלקי, רק לגנים המשולבים ולא לכל גני הטט"ח, מה שיוצר עוד יותר הפליה בין הילדים. מבחינתנו זה רק תחילת המאבק. זה לשים פלסטר על בעיה הרבה יותר רחבה, וכבר בימים אלו אנחנו חושבים על המשך הפעולות שננקוט".