ההורים מפגינים מול הכניסה לבניין העירייה | צילום: באדיבות ההורים

עשרות הורים יצאו היום (שלישי) בשעות הצהריים להפגין במתחם העירייה, נגד קיצור שעות הגן לילדי הטרום טרום חובה בחול המועד. בשלטים שאחזו ההורים נכתב: "סייעת מתוגמלת, הבעיה נפתרת", "לא נוותר, בני 3 הם לא הפקר", וכן "זה לא נעים לראות גן סגור".

כזכור, בשבוע שעבר (חמישי) הודיעה עיריית רעננה במכתב להורי הגנים, רגע לפני החג, על קיצור שעות הגן בימי חול המועד ואסרו חג, בשל מחסור בכוח-אדם. בעקבות ההחלטה הפגין קומץ הורים מול ביתו של ראש העיר איתן גינזבורג ביום שבת.

מעיין בלומנפלד, אמא לילד בגן ניצן ומיוזמות ההפגנה, סיפרה למיינט רעננה: "המשבר הנוכחי הוא רק סימפטום לניהול כושל של מערך הסייעות בעיר. היום הוכחנו שוב שהורי הטט"ח (טרום טרום חובה) לא יושבים בשקט בזמן שהעירייה מפקירה את ילדינו. כמות המשתתפים הכפילה עצמה מההפגנה הקודמת, נמשיך להלחם על מנת שצוות היול"א יהיה צוות קבוע ומלא לאורך כל ימות השנה".

"אחרי ההפגנה מול בית ראש העיר הבנו שצריך להמשיך לפעול כי זה לא מספיק", אמרה אם נוספת לילד בגן פעמונית, אף היא מיוזמות ההפגנה. "הוחלט להגיע לעירייה עם הילדים, אחרי שאוספים אותם מהגנים. היינו חייבים להשמיע את קולנו ולהוכיח שיש כאן שיקולים והשלכות לכל המעשים של העירייה, ואנחנו לא מוכנים לשתוק לכל גחמה וכל החלטה שלה".

מעיריית רעננה נמסר: "מהלך החודשים האחרונים פועלת עיריית רעננה, בהובלת מנהל החינוך, במלוא המאמצים ובאינטנסיביות לגיוס כוח-אדם איכותי לגני יום לימודים ארוך (יול"א). עם זאת, חרף המאמצים, עדיין קיימים חוסרים במצבת כוח האדם בגני היול"א בעיר, זאת בהתאמה למשבר הכלל ארצי השורר בנושא, והקושי הקיים בגיוס כוח אדם איכותי לגני הילדים בכל הארץ".