ההורים בהפגנה מול ביתו של ראש העיר | צילום: פרטי

כ-15 הורים התכנסו אמש (שבת) בשעה 21:00 מול ביתו של ראש העיר, איתן גינזבורג, על מנת להפגין כנגד ההחלטה לקצר את שעות הפעילות בגנים בחול המועד ובאסרו חג, זאת בשל מחסור בכוח-אדם.

כזכור, רגע לפני החג (בחמישי האחרון) עודכנו הורי גני הטרום טרום חובה בעיר על ביטול יול"א בגנים, כך שהפעילות אמורה להסתיים בשעה 14:00 במקום בשעה 16:30. ההודעה הגיעה להורים במכתב שנשלח מטעם העירייה, בו התנצלה על המצב והבטיחה החזר כספי להורים על אותן השעות.

"היה לנו חשוב לארגן את ההפגנה כדי להראות שאמנם אנחנו 'רק' הורים לילדים קטנים, אבל אי אפשר להציב עובדה שאין סידור לילדים שלנו במהלך חול המועד סוכות", אמרה אמש אם לילד בגן פעמונית, מיוזמות ההפגנה. "זה חלק מההסכם של העירייה מולנו כשנרשמנו ושילמנו עבור חינוך יול'א. התחושה של ההורים מהעירייה כרגע היא שבני השלוש לא שווים כמו שאר הילדים כי מקפחים אותם בלי להסס".

כאמור, ביום שלישי צפויה להתקיים הפגנה נוספת ביוזמת ההורים יחד עם הילדים. ההפגנה תתקיים בשעה 14:00 מחוץ לגנים ועד למתחם העירייה. ממטה מובילי המאבק נמסר: "אנחנו שבויים של המערכת, ועובדה - עשו לנו מחטף ביום חמישי. זה הזמן שלנו לעשות מעשה ולהגיד: ״אותנו לא קונים בכסף. התחייבתם? תעמדו במילה שלכם. מדובר בתוספת של שש נשות צוות לכשעתיים ביום והעירייה לא מצליחה למצוא פתרון? ביום שלישי עושים לזה סוף. ניפגש בשעה 14:00 מחוץ לגן בלבוש לבן, שילוט והרבה רעש. נצעד למתחם העירייה ונביע את דעתנו, עם הילדים! רק התגייסות של כולנו תביא לשינוי!".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: במהלך החודשים האחרונים פועלת עיריית רעננה, בהובלת מינהל החינוך, במלוא המאמצים ובאינטנסיביות לגיוס כוח-אדם איכותי לגני יום לימודים ארוך (יול"א). עם זאת, חרף המאמצים, עדיין קיימים חוסרים במצבת כוח האדם בגני היול"א בעיר, זאת בהתאמה למשבר הכלל ארצי השורר בנושא, והקושי הקיים בגיוס כוח אדם איכותי לגני הילדים בכל הארץ.

לאור זאת, ומתוך גילוי אחריות למתן טיפול מיטבי לילדים, על אחת כמה וכמה בתקופה הסמוכה לפתיחת שנת הלימודים המצריכה מטבע הדברים תגבור בכוח האדם, יפעלו במהלך חול המועד מסגרות הטרום טרום חובה בעיר ובגנים המשולבים במתכונת מקוצרת עד השעה 14:00, וההורים נקראים לאסוף את ילדיהם בשעה זו אחר ארוחת הצהריים החמה שתוענק להם. הורים אלו יזוכו בהחזר כספי בגין השעות המקוצרות. הפעילות עבור ילדי הטרום חובה והחובה תימשך עד השעה 16:30 ללא שינוי.