"לא השאירו לנו אפילו זמן היערכות" | צילום אילוסטרציה: Pixabay

רגע לפני החג, קיבלו אתמול (חמישי) הורים מכתב מטעם עיריית רעננה, שבו העירייה מתנצלת על מחסור בכוח אדם ומודיעה על קיצור בשעות הפעילות בימי חול המועד ואסרו חג. גני הטט"ח (טרום טרום חובה), כך על פי המכתב, יפעלו עד לשעה 14:00 בלבד במקום עד השעה 16:30.

"במהלך החודשים האחרונים אנו פועלים באינטנסיביות לגיוס כוח-אדם איכותי לגני יול"א", נכתב. "עם זאת, חרף המאמצים, עדיין קיימים חוסרים בהצבת כוח-אדם בגני היול"א בעיר...בגין קיצור שעות הפעילות תזוכו בהחזר כספי".

"רגע לפני חופשת סוכות, עיריית רעננה שמתפארת במערכת החינוך שלה, משאירה את ההורים של כל ילדי הטרום טרום חובה לשבור את הראש לבד בפתרון לילדיהם לאחר השעה 14:00", אמרה אתמול ענבר מסינג, תושבת העיר מזה 10 שנים ואם לילד בן 3 בגן איריס בעיר. "זה פשוט מחדל. עיריית רעננה מתנהלת בחוסר שקיפות במקום לבצע את תפקידה, לקחת אחריות ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים. לא השאירו לנו אפילו זמן היערכות".

אם נוספת לילדה בת 3 מגן מפוחית, הוסיפה: "הטיפול של העירייה במצוקות של ההורים הולך ומתדרדר, והכי כואב זה שאין עם מי לדבר. אין מענה לתלונות ההורים. המנכ״לית לא עונה גם ובאגף חינוך מרימים ידיים ומודים שאין להם פתרון. רעננה היא לפני הכל עיר שאמורה לשים את החינוך במקום הראשון ובמקום זה אנחנו מוצאים עירייה שלא אכפת לה מההורים ומנחיתה עלינו גזירות רגע לפני פתיחת החג".

"זה פשוט זלזול בהורים", כתבה אם אחרת על המצב, "יש אנשים גדולים וחכמים בעירייה שיכולים למצוא פתרונות. זה התפקיד שלהם. מחלקת הגנים התרשלה בעבודתה ולא הצליחה להעמיד צוות מספק לגנים בתחילת שנה, משהו שהיה צריך להיסגר כבר ביוני". 

מעיריית רעננה נמסר: "חרף המאמצים בגיוס כוח אדם, עדיין קיימים חוסרים במצבת כוח האדם בגני היול"א בעיר, זאת בהתאמה למשבר הכלל ארצי השורר בנושא, והקושי הקיים בגיוס כוח אדם איכותי לגני הילדים בכל הארץ.

"לאור זאת, ומתוך גילוי אחריות למתן טיפול מיטבי לילדים, על אחת כמה וכמה בתקופה הסמוכה לפתיחת שנת הלימודים המצריכה מטבע הדברים תגבור בכוח האדם, יפעלו במהלך חול המועד מסגרות הטרום טרום חובה בעיר ובגנים המשולבים במתכונת מקוצרת עד השעה 14:00, וההורים נקראים לאסוף את ילדיהם בשעה זו אחר ארוחת הצהריים החמה שתוענק להם.

"הורים אלו יזוכו בהחזר כספי בגין השעות המקוצרות. הפעילות עבור ילדי הטרום חובה והחובה תימשך עד השעה 16:30 ללא שינוי".