סמל דניאל חריט | צילום: דובר צה"ל

לפני שבועיים התקיים טקס מצטייני אגף התקשוב וההגנה בסייבר. בין הזוכים הצעירים גם סמל דניאל חריט מרעננה המשרת כמפקד קורס תכנות שח״ר (שירות חרדים) בבית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר.

דניאל, בן 21, למד בתיכון ״אוסטרובסקי״ ברעננה והרחיב את מגמות המחשבים והפיסיקה. לאחר התיכון המשיך לשנת י״ג בכפר הירוק ללימודי הנדסת תוכנה. הוא התגייס לקורס תכנות טכ״ם (טכנולוגיית מידע) בבית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר.

"למדתי מחשבים בתיכון והציעו לנו להמשיך ללימודים במכללה. למדתי שנה, עברתי את המיונים והגעתי לבסמ"ח (בית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר)", מספר חריט. "במהלך הקורס איתרו אותי להדרכה ובסיום הקורס, לאחר שעברתי הכשרת מפקדים, השתבצתי בסגל מפקדי קורס התכנות. לא הייתי עסוק בתיכון בלתכנת כל היום, אבל כשהגעתי לקורס נתפסתי חזק בקטע והשקעתי המון״.

אתה חילוני שמדריך קורס של חיילים חרדים. זו התמודדות מיוחדת?

"אני בחרתי להדריך את האוכלוסייה הזאת ואני אוהב את התפקיד. הסגל כאן יותר קטן ומצומצם, יש לחץ ויש הרבה מה לעשות, אבל אני נהנה מהתפקיד. הסגל של הקורס הוא כמו משפחה בשבילי. אני אוהב את החניכים ואת העובדה שהקורס הזה משמעותי מאוד בשבילם. הם יוצאים מכאן עם הכשרה ששווה הרבה מאוד בעולם האזרחי, עוזרת להם להתקדם בחיים ומכוונת אותם בעתיד.

"רובם מגיעים לשרת כשיש להם משפחה וילדים בבית. הם עושים הרבה ויתורים כדי להיות כאן ומשקיעים המון. מעניין אותי תמיד לעסוק בסיטואציות ודילמות בתור מפקד, לחשוב ולהתחשב בבקשות החיילים ובצרכים השונים שלהם. אני אוהב את התחום וזה תפקיד מאתגר ומעניין מאוד״.

הטקס בו אמור היה לקבל חריט את ההצטיינות מידי האלוף, התקיים באותו יום ובאותן השעות של טקס סיום המחזור הנוכחי בקורס עליו פיקד. לכן, לא הגיע לקבלת תעודת ההצטיינות והתייצב בטקס הסיום יחד עם חניכיו. ״עברתי איתם תהליך ארוך ומשמעותי, לא הייתי מפסיד את רגע הסיום של התקופה הזאת איתם״, הוא מסביר.