גן ילדים | צילום אילוסטרציה: Pixabay

הורי גן קלרינט במערב העיר זועמים על כך שהגן שמונה כ-30 ילדים בגילאי 3-4, נפתח עם צוות זמני לשעות הצהרים. זאת על אף שהובטח להורים שתגויס מובילת צהרון קבועה, כמקובל בגני עירייה.

לדברי ליאורה אליצור (47), ילידת העיר ואם לילדה בת 4 בגן, "הבטיחו לנו שתהיה מובילת צהרון קבועה, אבל לא מצאו ופתחו את הגן בכל זאת. כל יום שאנחנו מגיעים לגן, יש כאוס. מדובר בכ-30 ילדים והמצב לא יכול להמשיך ככה. יש הרבה ילדים והן לא משתלטות עליהם".

סילבי, אם לילדה בגן ותושבת העיר מזה 12 שנה, מוסיפה: "זו שנה שניה שלנו בגן קלרינט. פתחנו את הגן בלי מובילת צהרון קבועה, אחרי שדיברנו עם גורם בעירייה הובטח לנו שהשבוע תתחיל לעבוד אשת צוות קבועה בגן, וזה לא קרה. אנחנו משלמים מספיק כסף ליול"א לצהריים, כדי שיספיקו למצוא אנשי צוות קבועים במהלך אוגוסט. זה לא נשמע הגיוני, ולא קורה בשום מקום. הילדים שלנו לא אשמים שלא נמצא צוות כמו שהובטח".

"המצב מאוד מתסכל, זה מצב שלא צריך לקרות", מוסיפה אם נוספת לילדה בת 4. "העירייה צריכה להיות ערוכה וזה ממש לא הגיוני שהילדים צריכים בנוסף לקשיי ההסתגלות של תחילת השנה, להישאר עם צוות מתחלף בצהריים. אין תחושה של מענה בעירייה, אנחנו פונים שוב ושוב ואין עם מי לדבר, אנחנו מאוד מאוכזבים מהמצב. הילדים שלנו הם לא משחק, תנו לנו את המענה שהם צריכים".

אם נוספת לילד בן 4: "כרגע הסייעות מתייחסות לילדים כמו בייביסיטר. הילדים עוברים טלטלה וחוסר יציבות בגלל שאין צוות קבוע. זה מאוד מקשה על ההסתגלות של הילדים".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה פעלה רבות במהלך הקיץ, השקיעה משאבים וגייסה כח אדם לגני הילדים. למרות המאמצים הרבים, בחלק מהגנים עדיין קיימים אילוצי כוח אדם. בימים אלו שיבצה העירייה בגן (קלרינט) גננת מובילה ושתי סייעות באופן זמני, עד למציאת פתרון קבע להמשך השנה".