הולך בעקבות סבא וסבתא. ניר נאמן | צילום: פרטי

ביוזמתה של עמותת "כולו חסד" מרעננה, יתכנסו היום (רביעי) בשעה 16:30 מתנדבים לאריזת 350 חבילות מזון למשפחות נזקקות בעיר לרגל החג. אולם בשעות האחרונות נאבקת העמותה בניסיון לגייס מתנדבים נוספים למבצע.

"כרגע אנחנו מספר מתנדבים בודדים ואני מקווה שיגיעו יותר, אפילו רק לכמה דקות או לשעה", אומר ניר נאמן, ממנהלי העמותה. "לצערי לא רבים נרתמו. חשוב להבין שאנחנו נותנים תקווה לאותן משפחות. אם אנחנו לא נהיה שם, הם לא יקבלו סלי מזון לחג".

מדובר בעמותה שנפתחה מחדש לפני 11 שנה על ידי פרנק טוואטי, לאחר שפעלה תחת השם "חסדי השרון". "מעבר לכך שהעמותה מחלקת בכל יום רביעי סלי מזון לנזקקים, אנחנו גם כל השנה מחלקים סנדוויצ'ים לתלמידים מדי בוקר", מספר נאמן שמתנדב במקום מגיל 10 וכיום משמש כאחראי הלוגיסטיקה בעמותה. "בנוסף, אנחנו מארגנים ביגוד וציוד לבית הספר וכל מה שהמשפחה צריכה ומבקשת".

העמותה מחלקת לרגל החג מוצרי מזון יבשים כמו קמח, מלח, פסטות וכן שמן, יין, דבש, בשר, ביצים, דגים ופירות וירקות. "אנחנו מגיעים למשפחות מפה לאוזן וגם דרך מחלקת הרווחה ברעננה שמגיע להם כל הכבוד ענקי", אומר נאמן. "צפויים עוד חגים רבים בפתח, ואנחנו זקוקים למתנדבים נוספים".

חבילות המזון בהכנה | צילום: פרטי

מה גרם לך לעזור ולהתנדב מגיל כל כך צעיר?

"את המסע שלי לעולם החסד התחלתי מהבית, מסבא וסבתא שלי זיכרונם לברכה, מירזה ושמסי אהרוניאן", מספר נאמן.  "הם היו צדיקים גדולים ברעננה וכל החיים שלהם עסקו בגמילות חסדים. הייתה להם מכולת בעיר פעם וככה כל הנזקקים בשכונה היו מגיעים אליהם ורושמים בפנקס. כל פעם סבא שלי היה אומר 'כשיהיה לכם תבואו להחזיר'. כמובן שאף אחד לא באמת בא להחזיר, וכך היה במשך שנים.

"גם כשהייתי אוכל ארוחת צהרים עם סבא וסבתא, היו יושבות איתנו משפחות נזקקות לאכול. כשהייתי שואל את סבתא שלי מי זה אותו נזקק, היא הייתה עונה לי שהוא חבר של סבא, כדי לא לבייש אותם. כשהם נפטרו, התחלתי להתנדב וככה אני מרגיש שאני ממשיך את דרכם. הם התגוררו בדיוק מול העמותה, כך שאני מרגיש שאני סוגר מעגל".

להתנדבות: רביעי (5.9) בין השעות 16:30-20:00 ברחוב שמואל הנגיד 42 רעננה.