מיכל עולה לכיתה ה' ב"שקד" ונדב עולה לכיתה ו' ב"מרחב" | צילומים: הורים

עם ילקוטים על הגב והתרגשות בלב פותחים הבוקר (ראשון) כ-17 אלף ילדי גן ובית ספר את שנת הלימודים החדשה ברעננה. מתוכם 3,095 פעוטות וילדים יעשו את דרכם ל-107 גנים. בבתי הספר ילמדו 13,879 תלמידים, מתוכם  1,105 ילדים העולים לכיתה א'. כמו כן, 9 כיתות חדשות לחינוך מיוחד נפתחו, מהן 4 כיתות תקשורתיות. כ-264 תלמידים עולים חדשים, שזו שנתם הראשונה בארץ ילמדו בגנים ובבתי הספר בעיר.

משרד החינוך הודיע כי שנת הלימודים הקרובה תהיה בסימן "שומרים על אחדות" ותחת הכותרת "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות". על פי הודעת המשרד, "בימים אלו שוקדים במשרד ובבתי הספר על גיבוש התכנים הספציפיים שיובאו בפני התלמידים בהקשר לסוגיית האחדות, על ידי קיום מפגשים, מעגלי שיח, מסעות וטיולים משותפים בין מגזרים שונים בחברה הישראלית". עוד הצהיר משרד החינוך כי בין המטרות לשנה החדשה: מתן אוטונומיה למנהלי בתי הספר והעלאה של מספר הניגשים לבגרות ברמה של 5 יחידות באנגלית ובמתמטיקה.

ענבל מילק, עלתה לכיתה י"ב באוסטרובסקי | צילום: אסף פרידמן

שנת הלימודים תשע"ט נפתחת כשברקע שביתה במעונות היום. בין היתר לא תיפתח שנת הלימודים הבוקר במעונות ויצ"ו, נעמ"ת ומעונות מפוקחים נוספים בעיר. זאת בשל השביתה עליה הכריזו הארגונים המפעילים את מעונות היום שבפיקוח. משרד האוצר הודיע כי בכוונתו לפעול להוצאת צווי מניעה נגד השביתה.

"מדינת ישראל מפקירה את ילדי הגיל הרך", אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. "חוסר התקינה ואי-העמדת המשאבים הראויים מעמידים את מערכת החינוך במעונות במצב שבו אין אפשרות למערכת לטפל בילדים כראוי. על משרדי הממשלה להתעשת ולטפל בשורש הבעיה ולפתור אותה תוך הקצאת משאבים באופן מיידי. אין שביתה צודקת מזו ואני תומך בה באופן מלא".