מימין: לוי ולנגר בדירה. "זה מחמם את הלב" | צילום: פרטי

לפני כשבוע פרצה שריפה בביתו של חי זאב לנגר, נכה צה"ל קטוע רגל, שנפצע במלחמת שלום הגליל, ומתגורר לבדו ברעננה זה תשע שנים. תושבים רבים הגיעו לביתו כדי לסייע בצביעה ובחידוש הבית והגינה, וחיממו את לבו. לדברי גלית אטיאס, המלווה את לנגר מטעם משרד הביטחון, "יש אנשים טובים ברעננה, תורמים ומתנדבים, שהדהימו אותנו, אבל מעיריית רעננה אנחנו מאוכזבים. חי כאן אדם בודד וערירי, ואת העירייה זה לא מעניין. ציפינו למעורבות רבה יותר. אנחנו רוצים להודות בייחוד לערן לוי, שהיה אתנו לכל אורך הדרך, לא עזב אותנו לשנייה, ניקה וסידר ודאג להביא את כולם". אחת המתנדבות שהגיעה לסייע ללנגר היא דניאלה אוהב ציון: "בישלנו לו אוכל, והגיעו מתנדבים רבים שצבעו את ביתו והחליפו פרקט. זה מחמם את הלב".

לדברי ערן לוי, המתמודד למועצת העיר מטעם רשימת "חֵלֶק": "שיקום הדירה של מר לנגר לאחר השריפה אמנם מספק לו נקודת פתיחה לא רעה, אבל קיימת חשיבות רבה למציאת פעילות הולמת בעבורו.

"אני מודה לאיסיאס זאודה על האוכל, לדורון הורן ממגדלי הים התיכון על הלינה והארוחות, לנטלי רודולר ולצוות שלה מהשיטור הקהילתי, לאבי נבט השכן, לשרון מאיו ולכל משפחתה, לחיים מזרחי ולמחלקת הווטרינריה, שסייעו בטיפול בסטפי הכלב, לדניאלה על הבישולים לשבת, לחברת גולדרינג, למשתלת השדה בכפר סבא, לצביקה גולדמן, ולכל בני הנוער וחניכי הצופים שתרמו מכספם ומזמנם. תודה מיוחדת ליוסי נגולה, מנהל אגף חזות העיר, ולצוות פינוי הגזם שסייעו בפינוי הפסולת".

מעיריית רעננה נמסר: "עובדת סוציאלית מטעם העירייה הגיעה באופן מיידי לביתו של מר לנגר וסייעה בכל אשר נדרש. הוצע לו דיור חלופי במימון מלא של העירייה עד סיום השיפוצים בביתו, אף שביתו נותר כשיר למגורים. בנוסף, הוצעו לו צביעת הבית, אספקת סלי מזון ומזון מבושל, קניית תנור אפייה חלופי, קישור עם עובד סוציאלי ממשרד הביטחון, ואפילו פנסיון מלא לכלבו בכלבייה העירונית. העירייה תמשיך להעמיד לרשותו כל סיוע אפשרי".

מנגד, לטענת אטיאס, "הם לא הציעו שום סיוע ולא ראינו אותם. העירייה שכחה שחי גם תושב רעננה. שום דבר לא נעשה דרכם, הכל באמצעות תורמים".