לא כולם יבינו את המקום ממנו מגיעה רביד אלבו. אלבו, חובבת בעלי חיים מושבת, נמצאת במסע עיקש מזה מספר חודשים כדי להשיב ולהציל את העיזים האהובים שלה. חלק אולי ירימו גבה, אבל לנוכח העובדה שמדובר בחיות סופר אינטליגנטיות שלא היו משות ממנה גם כשהייתה מטיילת ברחובות העיר, קשה שלא להבין את מצבה.

אלבו. מבחינתה הם היו ילדיה | צילום: פרטי

לפני כ-8 חודשים נפרצה החווה ברעננה בה הוחזקו העיזים שלה בפנסיון, ומאז עקבותיהם נעלמו. אלבו שמעידה עליהם כילדיה הפכה עולמות כדי למצוא אותם, ואף נסעה מעבר לקו הירוק בשביל לגלות רמז דק לגורלם, ללא הואיל.

"בעקבות המקרה הפסקתי לאכול והגעתי למשקל של 39 ק"ג, על גבול האנורקסיה", מתארת בדמעות אלבו עד כמה השפיע עליה המקרה הקשה. "הגוף שלי דחה אוכל, התמוטטתי והגעתי לבית החולים. סבלתי מדיכאון. אבל הבנתי שאין ברירה, אני חייבת לקום על הרגליים ולחפש אותם. חזרתי לאכול, התחזקתי ומאז אני לא מרפה מזה", היא מסבירה את התהליך שהביא אותה למקומות שאנחנו מצטמררים רק מלחשוב עליהם.

"הם הילדים שלי, הם העולם שלי. גידלתי אותם במשך 7 שנים, הייתי באה בכל יום לטפל בהם", מדגישה אלבו את המחויבות שלה כלפיהם.

הסיכויים שהם בחיים גבוהים. אלבו | צילום: פרטי

את יודעת להסביר מה בדיוק קרה?

"באותו הבוקר, בדצמבר שעבר, מצאתי את המקום פרוץ. עז אחת נמצאה מתה והם השעינו אותה כד לחסום את השער, וכל השאר לא היו. את הכלבה שלי שחיה עם העיזים בחווה, מצאתי כשהיא מסוממת, ניסו לתלות אותה, והיא הצליחה להשתחרר.

"את הסוס שלי הם לא לקחו. ככל הנראה בגלל שצריך נגרר מיוחד עבורו. העברתי אותו למקום יותר שמור מאז".

אוקיי, והגשת תלונה במשטרה?

"הגשתי תלונה במשטרה לאחר הגניבה, אבל לא קיבלתי תגובה".

מי שלא היה לו בעל חיים, לא יבין | צילום: פרטי

תראי, בואי נגיד את האמת. 8 חודשים זה המון זמן?

"נכון, אבל סביר להניח שהם נמכרו לאיזושהי חווה, והם גדלים שם. אנחנו חרשנו את כל הפרדסים והחוות בשרון, והם לא פה, או שהם בצפון או שהם בדרום. יש המון חוות בצפון. מעבר לזה מדובר בעיזי נוי, לא למאכל. הם מאוד מאוד מפוארים ויפים.

"חשוב לי שיופצו תמונות שלהם בכל הארץ. ככל הנראה החליפו להם את המספר באוזניים. אני מוכנה לשלם כסף, רק שיחזירו לי אותם".

איך הגעת דווקא לעיזים מכל בעלי החיים?

"החזקתי 40 בעלי חיים שונים. כעיקרון הסיפור שלי עם העיזים התחיל עוד כשהייתי נשואה. טיילתי עם בעלי באיזושהי חווה והיו שם שני גדיים, ואמרתי לו ש-'אני רוצה אותם'. הוא הפתיע אותי ונתן לי אותם במתנה, אני גידלתי אותם. מסתבר שהם היו זכר ונקבה והם התרבו.

"כשהתגרשתי, חיפשתי מקום עבורם, וככה הגעתי לחווה ברעננה. בהתחלה גידלתי אותם בבית, הייתי מאכילה אותם עם בקבוק".

אלבו והילד | צילום: פרטי

איך ניסית למצוא אותם?

"פניתי להמון אנשים. הגעתי למצב שאני נכנסת לתוך הרשות הפלסטינית כדי לברר אם העיזים שם. דיברתי עם ראש מחלק הסמים של הרשות הפלסטינית, והוצאתי המון המון כסף וידעתי שזה עלול לעלות לי בחיים. אבל לא הייתה לי ברירה.

"מסתבר שהם לא ברשות הפלשתינית, הם פה בארץ".  

וכשמגיעים אליהם, איך מזהים אותם בכלל?

"אני מזהה אותם. יש לי את הסימנים המזהים שלי והם גם עונים לי. זה כמו שתשאל אמא 'איך תזהי את הילדים שלך'. החוסר ודאות הזה הורג אותי. אני לא מערבת יותר משטרה. אני רק רוצה את העיזים שלי בחזרה".

מהם השמות שלהם?

"טיירה נגרה, במבי, ברבי, בילבי, בימבה, צ'ופצ'יק, בובי, קלאודיה וצ'וצ'ה".

למה בשמות של דוגמניות?

"כי הם מאוד יפים", מסבירה אלבו. "כל השמות הגיעו מהטלווזיה, חוץ מצ'ופצ'יק שנשאר קטן, אז קראתי לו צ'ופצ'יק".

טרם התקבלה תגובת המשטרה למקרה. היא תפורסם כשתתקבל.

לעזרה לרביד, ניתן לפנות לעמוד הפייסבוק שלה