הבריכה העירונית. אחד המדריכים פוצה | צילום: יוגב עמרני

עמית ליסאי, מדריך שחייה בבריכה העירונית ברעננה, הגיש באחרונה התראה לעירייה לפני נקיטת הליכים משפטיים, בטענה כי לא שולמו לו זכויותיו כעובד קבוע בעירייה והוא הוגדר כעובד זמני. התראה זו מצטרפת לתביעה אחרת נגד העירייה, שהגיש ארז סלע, שהיה אף הוא מדריך שחייה באותה הבריכה. התביעה התקבלה בחלקה, ובפסק הדין של בית הדין האזורי לעבודה נקבע, כי הוא יפוצה בסכום של יותר מ-100 אלף שקל, מאחר ש"העירייה הפסיקה לשבץ אותו לעבודה, אף שהעמיד את עצמו לרשותה ופנה בבקשות רבות לממונים עליו... התובע פוטר למעשה מעבודתו, כטענתו, פיטורים שלא כדין".

בהתראתו לעירייה, טוען ליסאי כי העירייה התקשרה אתו ב"הסכם למתן שירותים", המוארך בכל שנה באופן פיקטיבי, ועומד בניגוד להוראות ההסכם הקיבוצי. 

כך לטענתו, יצרה העירייה מתכונת העסקה מלאכותית, שעל-פיה הוא נחזה להיות "עובד זמני", ובתוך כך נמנעה העירייה מלשלם לו את זכויותיו כעובד עירייה קבוע. ליסאי אף פנה בנושא למבקר העירייה ולראש העירייה, אך לטענתו לא קיבל תשובות, והוא זכה להתנכלות ולהתעמרות לכאורה מצד ממוניו, "כשהתחלתי לדרוש את זכויותיי".

רחלי בן ארי-סקעת | צילום: פרטי

לדברי חברת מועצת העיר, יו"ר סניף הליכוד והמועמדת לראשות העירייה, רחלי בן-ארי סקעת, שהתגייסה לסייע למוסאי, "כיועצת מס זה עשורים, וכסגנית לשכת יועצי המס של ישראל, הופתעתי והזדעזעתי מהתנהגות העירייה. היום, כל עובד זוטר בכל עסק זכאי ומקבל את כל הזכויות המגיעות לו על פי חוק".

מעיריית רעננה נמסר: "עיריית רעננה מקפידה על נוהלי העסקה תקינים ובהתאם לחוק.
מכתב בנושא התקבל במשרדי העירייה והוא ייענה בהתאם תוך ימים ספורים. לעניין פסק הדין בעניינו של מר סלע, העירייה הגישה ערעור לבית הדין הארצי והנושא נמצא בדיון".