לוי. עדיין חסרים הפעלות, בגדים, בוק וכיבוד לעלייה לתורה | צילום: אסף פרידמן

מאי לוי בת ה-17 מרעננה החליטה להגשים לילד בן 14 וחצי את החלום, ולחגוג לו את חגיגת הבר-מצווה שלא זכה לחגוג בגיל 13, מטעמים כלכליים. כפרויקט אישי שקיבלה על עצמה לגמרי לבדה, במסגרת תנועת "אות הנוער", היא יצרה קשר עם אמו של הנער, ובימים אלה היא מגייסת בעבורו תרומות. 

לוי, תלמידת תיכון מטרו‑ווסט בעיר, מתנדבת באות הנוער זה שלוש שנים. "זו תנועה התנדבותית, שבה, במהלך השנה אנחנו מארגנים פעילויות התנדבותיות שאנחנו בוחרים", היא מספרת. "בשנה שעברה כל הקבוצה גייסה תרומות וערכנו בת-מצווה לילדת רווחה. השנה החלטתי שאני רוצה לעשות את זה בעצמי לילד נוסף שלא זכה לחגוג". 

מעבר לפרויקט האישי שבחרה, במהלך השנה התנדבה לוי עם החברים בתנועת אות הנוער, בין היתר, גם בבית החולים לוינשטיין, שם הם ערכו לילדים המאושפזים בבית החולים פעילות מיוחדת בחנוכה. "זה היה מרגש מאוד", נזכרת לוי. "לאחר מכן, גם אספנו כסף לאחת המשפחות שהיתה זקוקה לתרומה, הבאנו מישהי שתעביר סדנת תסרוקות ואת הכסף תרמנו. גם אספנו בגדים ואוכל לנזקקים. כולנו מתנדבים באופן קבוע". 

כדי לקדם את הפרויקט האישי שקיבלה על עצמה, פנתה לוי לפני שלושה חודשים למחלקת הרווחה בעיר, כדי שיקשרו אותה עם נער או עם נערה שזקוקים לסיוע כלכלי בארגון חגיגת בר/בת-מצווה. "חיברו אותי עם נער בן 14 וחצי שלא חגג בר-מצווה בגיל 13 בגלל קשיים כלכליים, וזה החלום שלו", היא מספרת. 

עד כה היא הצליחה להשיג, הודות לתרומות של אנשים, אולם, קייטרינג, ספרים, הזמנות, קינוחים ועוגות. חגיגת חגיגת הבר-מצווה צפויה להתקיים בעוד כשלושה שבועות, ולהצלחתה מגייסת לוי תרומות נוספות ברשתות החברתיות. "פירסמתי פוסט בפייסבוק ובאינסטגרם, רבנים מהאיזור גם פירסמו בקשות לתרומה, ואני מחכה לתורמים", אומרת לוי. "אני לא מבקשת שיתרמו כסף. חסרים לנו כרגע הפעלות/אטרקציות לחגיגה, בגדים לנער, לאחיו ולאמו, ספרית לאמא, מישהו שיעשה לו בוק, וכן מתנות וכיבוד לעלייה לתורה. כאחת שחגגה בת-מצווה רק לפני חמש שנים, אני יודעת כמה זה חשוב, וכמה כל אחד רוצה את החגיגה הזאת. משמח אותי גם שהאמא מתרגשת ושכולם מחכים לאירוע".