(צילום: שירותי מיינט)

"אם אתן בחורות צעירות ואטרקטיביות המחפשות גברים אמידים לקשר המבוסס על תמיכה, כבוד הדדי ופינוק תוך שמירה מלאה על פרטיות ודיסקרטיות – שוגר דדי זה האתר בשבילכם", כך נכתב בכניסה לאתר "שוגר דדי", הכולל מעל 30 אלף משתמשים, ביניהם מאות נשים וגברים מרעננה. האתר, כך מעידים היזמים, מיועד לסייע לנשים "אטרקטיביות" למצוא "שוגר דדי" – גבר אמיד שיממן אותן בתמורה לפגישות אישיות ודיסקרטיות.

כך למשל, האתר מגדיר את המונח "שוגר דדי", המתייחס לגברים אמידים, כגברים שאין להם זמן למשחקים. "לשוגר דדי'ז שלנו אין זמן למשחקים", נכתב באתר. "הם גברים אמידים ומצליחים שיודעים בדיוק מה הם מחפשים. כסף לא משחק אצלם תפקיד והם ידועים בנדבנותם בתמיכה בשוגר בייבי שלהם".

את המונח "שוגר בייבי", המתייחס לנשים "אטרקטיביות" המחפשות מימון כלכלי על ידי גבר, מגדיר האתר כבנות מפונקות, יפות ואטרקטיביות, אבל גם נשות שיחה מעניינות. על פי חוקי האתר, כל "שוגר דדי" יכול לרכוש עד ארבע "שוגר בייביז" למימון ופגישות. 

צילום מסך מתוך אתר "שוגר דדי"

המספרים מדברים בעד עצמם

מה שנתפס עבור רבים כתופעה בשולי החברה, מתגלה כנפוצה הרבה יותר. כך למשל ברעננה שמונה כ-80 אלף תושבים, יש למעלה מ-400 מנויים, רובם גברים. יש לסייג ולומר כי ייתכן שחלק מהיוזרים פיקטיביים ונועדו למשוך אוכלוסיה לאתר.

106 נשים מרעננה מנויות לאתר

21 מתוכן בפנים גלויות

39 מהנשים בגילאי 18-25

345 גברים מרעננה מנויים לאתר

32 מתוכם בפנים גלויות

32 מהגברים בגילאי 24-66

בפרופיל הפיקטיבי שפתחנו עבור התחקיר באתר, התקבלו מאות הודעות מגברים ברחבי הארץ, בתוכם עשרות גברים מרעננה. במידע האישי מפרטים המשתמשים באתר בין היתר מה מטרת הקשר ("זורם" / חברות, מתנות ובילויים / מוגבל ל"סידור" בלבד / קשר למטרת נישואין), אופציה ליחסי BDSM, עיסוק וזמינות).

הגברים באתר מוסיפים איזה סוג "ספונסר" הם, כלומר מה הם מתכוונים להעניק ל"שוגר בייבי" שלהם. האופציות כאן נעות מצרכים בסיסיים של תשלום שכר דירה, דרך מתנות ועד לסכומים של 7,000 ו-10,000 שקל בחודש. גם הנשים באתר מפרטות מצדן איזה "סידור" הן מחפשות.

"צרכים בסיסיים ומתנות"

כך למשל מצאנו את דניאל (שם בדוי) בן 25 מרעננה, בעל תואר ראשון ומעיד על עצמו כבעל הכנסה של מעל 30 אלף שקל בחודש. על עצמו הוא מספר: "אני אוהב לחיות טוב, ברמת חיים גבוהה ולנצל כל רגע שאני חי". מתחביביו: טיסות וטיולים לחו"ל, מכוניות יוקרה, מסעדות יוקרה, סקס וארוטיקה. ל"שוגר בייבי" שלו הוא מציע צרכים בסיסיים ומתנות, וכמוטו הוא כותב: "אל תהיה צודק, תהיה חכם".

מהצד השני מצאנו את גלית (שם בדוי) בת 20 מרעננה, היא מזכירה שמחפשת "סידור" של למעלה מ-10 אלף שקל בחודש, מגבר עד גיל 50. על עצמה היא מספרת: "אני בחורה יפה וסקסית, עם ראש על הכתפיים שמחפשת מישהו שאפשר ליהנות איתו, בעל אמצעים. אחד ויחיד, קבוע ודיסקרטי".

"אני מחפשת בחור שמבין עניין", מוסיפה גלית. "אני לא זורמת הלאה בפגישה הראשונה, אני ליידי אמיתית. כאחת כזאת אני מצפה מבן הזוג שיתנהל בהתאם (תשלום גם בפגישה הראשונה).

עידית הראל שמש (צילום: סיון צדוק)

עידית הראל שמש, ממובילות המאבק בזנות מרצה בנושא ומלווה נשים במעגל הזנות מזה 13 שנים, מתארת את תופעת ה"שוגר דדי" כתופעה שיש להכחיד. "אתר שוגר דדי הוא אתר זנות לכל דבר", מסבירה שמש. "כבר מבחירת השם - בארצות הברית, הסרסור נקרא דדי. יש כאן קו ישר וחד לכיוון של גילוי עריות ופדופיליה. הכינוי הוא מחריד בעיניי. המפגשים הם לטובת מין בתשלום וכיבוס השם לא משנה את העובדה הזו".

"חשוב להבין גם שהאתרים הללו אסורים על פי חוק", אומרת שמש ומוסיפה: "השימוש במילים המכובסות מאפשר לאתרים הללו לפעול והמדינה מתקשה לאכוף את זה. אני בטוחה שמאחורי כל אחת מסתתרת מסכת חיים לא פשוטה, או טראומה אחרת שמובילה אותן לסיטואציה שהן צריכות למכור את הגוף שלהן תמורת כסף. בחירה זו מילה יפה, אבל צריך לראות אם יש ממה לבחור".

בסקר שנערך לפני שנתיים מטעם משרד הרווחה, בישראל חיות 12 אלף נשים, צעירים, צעירות, קטינים וקטינות שמצויים במעגל הזנות. ועד שלא יעבור החוק לאיסור צריכת זנות שנמצא בידיה של השרה איילת שקד, לא יהיה שינוי. כי כמו שרואים באתר, צרכני הזנות הם כולנו. הם החברים שלנו והשכנים שלנו והשותפים בעבודה. וברגע שהם יבינו שזו עבירה לכל דבר, הביקוש ירד והתעשייה הזו תהפוך ללא רווחית".