רחוב ברנדיס | צילום: חן זמיר

בשבועות האחרונים התכנסו יוזמי המאבק על רחוב ברנדיס בנקודות שונות בעיר במטרה לאסוף חתימות של מתנגדים ולהגיש את התנגדותם לפרויקט פינוי בינוי במתכונתו הנוכחית, הכוללת בין היתר בניה של עד 10 קומות. זאת בניגוד להסכם שהתקבל לכאורה בשנת 2005 בשיתוף התושבים, העירייה ובעלי הבניינים וקבע בניה של עד 7 קומות בלבד.

לפני כשבוע (24.7) הוגשה התנגדותם של יוזמי המאבק יחד עם עצומה ובה כ-250 חתימות של תושבים המבקשים למנוע את הפרויקט. "אנחנו ממתינים לתשובת הוועדה. לא נסכים לסחבת בעניין ולדחיית התייחסות העירייה לאחרי מועד הבחירות", אומר יוסי בלוטמן, מיוזמי המאבק. "אנחנו מעוניינים בהתכנסות אחת לפחות של הוועדה לפני הבחירות, בכדי להגיע להחלטה משותפת לגבי איך ממשיכים את הפרויקט".

לאחרונה אף נאספו מעל 100 חתימות נוספות של תושבי האזור, ובכוונתם של יוזמי המאבק להמשיך את האיסוף, במטרה להגיע לאלף תושבים עד לפגישה מול העירייה. "תושבים רבים כבר חתמו", מוסיף בלוטמן. "נמשיך במאבק להעמיד דוכנים ולהחתים אנשים, עד למועד הפגישה עם העירייה".  

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "כשתסתיים תקופת ההפקדה, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בהתנגדויות שיוגשו, ותחליט האם לאשר את התוספת המבוקשת לתכנית, תוך שמירה על האיזון הכולל בין הצורך להתחדשות עירונית על פי תכנית המתאר לבין שמירה על איכות החיים בעיר ורווחת התושבים".