הפגנה ברחבת בניין העירייה ברעננה | צילום: פרטי

"דורשים דורשים שיוויון זכויות, דורשות דורשות שיוויון זכויות". כך קראו כ-300 איש שהגיעו להפגין ברעננה למען הקהילה הגאה, במסגרת הפגנות מחאה שהתקיימו היום (ראשון) בכל רחבי הארץ. ההפגנה התקיימה ברחבת בניין העירייה ברחוב אחוזה, אל מול משרדי העירייה שסגורים היום לרגל תשעה באב.

״המאבק הזה הוא של כולנו, סטרייטים ולהט״בים כאחד", אמרה טובה, אחת המפגינות. "המדינה שלנו הולכת בכיוון מאוד מטריד מבחינת תהליכי החקיקה, ולכן היה לי חשוב לצאת היום לרחוב. אני ממש שמחה שסוף סוף יש מי שמארגן אירועים כאלה ונותן במה לאמירות החשובות האלה ברעננה. חבל אומנם שראש העיר שלנו, שהוא גיי מוצהר, לא מוביל את המחנה הזה. בשלב הבא - מצעד גאווה ברעננה!".

כזכור, בשבוע שעבר אישרה הכנסת את התיקון לחוק הפונדקאות. תיקון זה למעשה מוציא מכלל אפשרות את היכולת של זוגות חד מיניים לקיים הליך פונדקאות. הקהילה הגאה ראתה בכך מתקפה עליה, במיוחד לאור העובדה שראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא בעבר כי יתמוך בהכללת הזוגות החד מיניים בתיקון

כמו כן מספר גופים וארגונים בארץ בכלל וברעננה בפרט הכריזו כי יאפשרו לבני הקהילה להיעדר היום ממקום עבודתם, מבלי לפגוע בשכרם. זאת על מנת שיוכלו לקחת חלק במחאה.

צילום: פרטי