אוטובוסים בשכונה. יימצא פתרון? | צילום: ערן לוי

עיריית רעננה פנתה למשרד התחבורה, בבקשה לשינוי מסלול האוטובוסים בשכונת נווה זמר. הפנייה נעשתה בעקבות זעם תושבי השכונה על הקמת מסוף אוטובוסים בשכונה, ועצומה שהפיצו בנושא, שעליה חתמו כבר יותר מ-200 תושבים.

בשבועיים האחרונים יזמו תושבי שכונת נווה זמר מפגש חירום, ובו נכחו עשרות תושבים ונציגים מוועדי הבניינים הסמוכים. הם הביעו מחאה על הקמת מסוף האוטובוסים ברחוב נעמי שמר, סמוך לספורטק, והחליטו לפעול ולמנוע את הקמת המסוף, אשר תוכנן, לטענתם, בלי ידיעת התושבים.

בהמשך למפגש אף הופצה עצומה, ובה נכתב: "תושבי שכונת זמר, הגיע הזמן להתעורר. היום זה ברחוב נעמי שמר, ומחר זה יהיה ליד הבית שלכם. מסוף אוטובוסים מתהווה אצלנו בשכונה. בתוכניות השכונה לא דובר על כך, שיכניסו מתחת לאפנו מסוף או תחנת עצירה ורענון לאוטובוסים של 'מטרופולין'. כמו כן, כבר נסלל מסוף אוטובוסים בסוף רחוב נעמי שמר ליד מכל האשפה הפנאומטי, והמקום כבר משמש לחניית אוטובוסים. במהלך הימים הקרובים תיבנה שם אבן שפה והאזור ייצבע".

עוד נכתב בעצומה: "בשקט בשקט ובלי שאף אחד ידע, העירייה החלה בהטמעת מסוף האוטובוסים. על פי תוכנית בניין העיר של נווה זמר, המגרש המדובר מוגדר כ'שטח לבניין ציבורי', לרבות חניה לא מקורה בשטח של עד עשרה אחוזים משטח המגרש. גם אם נניח שמדובר בחניה, הרי שהשימוש בקרקע לטובת האוטובוסים מפקיע את השטח מרשות הציבור, ומעמיד אותו לרשות חברת האוטובוסים. הדבר בכל מקרה הוא סטייה מהתוכנית ושימוש חורג. אם אינכם מעוניינים ששכונת זמר הירוקה תהפוך לתחנה מרכזית, ואתם מבקשים להשתתף במאבק נגד הקמת מסוף העצירה של האוטובוסים, הביעו תמיכה".

תושבי השכונה אף נפגשו עם גורמים בעירייה, לצורך שינוי ההחלטה. בהודעה שיצאה לתושבים בעקבות הפגישה, נכתב מטעם העירייה: "שכונת נווה זמר מתאפיינת, עוד משלבי תכנונה, ברמות פיתוח מתקדמות ובהשקעה מירבית בתשתיות ובמבני ציבור לרווחת התושבים... אחד העקרונות החשובים בשכונה ירוקה הוא הנגשת תחבורה ציבורית יעילה ונוחה שתשרת את תושביה, לפיכך, העירייה מייחסת חשיבות רבה לנושא פיתוח תשתיות התחבורה הציבורית בשכונה".

העירייה הוסיפה: "עם קבלת פניות התושבים, יזמה העירייה פגישה של נציגי השכונה עם ראש העירייה, עם מנכ"לית העירייה ועם הגורמים המקצועיים ממינהל ההנדסה, כדי להבין לעומק את עמדת התושבים ביחס לסוגיית התחבורה הציבורית. בתום הפגישה ובהתאם לפניות התושבים, העבירה העירייה פנייה למשרד התחבורה, בבקשה לשנות את תוואי הנסיעה של קווי האוטובוס החדשים. הבקשה למשרד התחבורה מתייחסת לשינוי מסלול הקווים, כך שיעברו בשלב זה ברחוב ויצמן, ולביטול תחנת הקצה בסוף רחוב נעמי שמר, והכל בכפוף לאישור משרד התחבורה".

אלא שלתושבים זה לא מספיק. בתגובה לכך הודיעו יוזמי העצומה, ביניהם המועמד למועצת העיר ותושב השכונה, ערן לוי, כי "העירייה ממשיכה לזרות חול בעיני ציבור התושבים וזורקת את האחריות לפתחו של משרד התחבורה. תושבי שכונת נווה זמר זועמים ולא יאפשרו השארת המסוף בשכונה בשום ורסיה. אנחנו נפעל במלוא העוצמה לסילוקו".