בנג'י הילמן ז"ל | צילום: פרטי

זוכרים את בנג'י: 12 שנים לנפילתו של בנג'י הילמן ז"ל, שנהרג במהלך מלחמת לבנון השנייה, ולרגל צאת הספר "כיפה סרוגה נשק בהצלב", יתקיים השבוע (4.7) אירוע לזכרו בנושא 'הציונות הדתית וצה"ל', בבית הכנסת משכן מיכאל ברעננה.

באירוע, שיתקיים ביוזמתו ובהנחייתו של הרב אביחי קצין, ישתתפו בין היתר אלוף במיל' יעקב עמידרור, חוקר מכון ירושלים למחקרים אסטרטגים וראש המטה לביטחון לאומי לשעבר, אילן כפיר, עיתונאי ומחבר הספר "כיפה סרוגה נשק בהצלב", הרב נתנאל אלישיב, מנהל המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, והרב שלמה אישון, שייתן קוים לדמותו של הילמן ז"ל.

הרב אביחי קצין ברך לקראת האירוע: "בנג'י נהרג שלושה שבועות אחרי שהתחתן. הוא היה בן קהילה שלנו, קהילת משכן מיכאל ברחוב אברבנל ברעננה. ההורים של בנג'י עד היום מגיעים ומתפללים בקהילה, וממשיכים את הפרויקט 'הבית של בנג'י'. לכן חשתי צורך להוסיף לאירועי המשפחה ולקיים גם אירוע קהילתי. הטריגר היה ספרו של אילן כפיר שיצא לאחרונה ומדבר על 18 חללים מהציונות הדתית, בניהם גם בנג'י הילמן, לכן חשבנו לשלב את הדברים ולארגן ערב בנוכחות המחבר ומכובדים נוספים".

שאול רורקה, בן דודו של בנג'י ומנכ"ל "הבית של בנג'י", הוסיף: "כל המשפחה של בנג'י ושל 'הבית של בנג'י' מאוד גאים שממשיכים לעשות ולדבר לזכרו. אלו דברים חיוביים ואני מקווה שנמשיך בעשייה לסייע לחיילים בודדים. נמשיך בדברים טובים למען המדינה ולמען עם ישראל, לזכרו של בנג'י".  

האירוע יתקיים ביום רביעי החל מהשעה 20:30, בית הכנסת "משכן מיכאל", רחוב אברבנל 7, רעננה.