סגן א | צילום: דובר צה"ל

מבין 36 בוגרי קורס הטיס יעמדו מחר (חמישי) על רחבת המסדרים גם שני תושבי רעננה: טייס הקרב סגן א' וטייס המסוקים סגן ל'. השניים יקבלו ב"מסדר הכנפיים" את כנפי הטיסה, אבל הכל בעצם התחיל הרחק מבסיס חיל האוויר בחצרים - בתנועת הנוער בעיר, בהתנדבות במד"א ובכיתת הפיזיקה בתיכון.

סגן א' (21) למד בבית הספר פיזיקה ומדעי המחשב ובמהלך קורס הטיס סיים בהצלחה תואר במתמטיקה ובמדעי המחשב. "מלבד הקורס, אני אוהב לנגן על פסנתר, לטייל, לעשות ספורט וסקי, לראות סרטים ולגלוש", מספר א'. "בצעירותי הייתי במש"צים והתנדבתי במד"א. במהלך התיכון היה אפילו רגע בו הצלתי את המורה שלי לספורט. בסוף מירוץ מסוים המורה קיבל התקף לב, ביצעתי בו החייאה והצלחתי להציל אותו".

את לימודי המתמטיקה שלו סיים א' בתיכון כבר בכיתה י', ולקח חלק בתכנית של בר אילן ובכיתת מחוננים בבית הספר. בנוסף השתתף ב"ליד"- מסלול לפיתוח מנהיגות בישראל", שבמסגרתו מקדמים פרויקטים חברתיים.

מתי הבנת שאתה רוצה להיות טייס?

"התגלגלתי ועברתי שלבים, ולאט לאט התאהבתי בעולם הטיסה. שמחתי לגלות שהקורס מאתגר ומאוד מעניין".

ל"התגלגלות" של סגן א' ניתן להוסיף גם לא מעט רקע משפחתי. "אני הצעיר מבין שלושה אחים. אחותי הגדולה שירתה בקורס טיס במשך שנה, נפלה ועברה לקורס מפעילי כטמ"ם. היום היא סרן במיל' בטייסת 166. אבא שלי היה טייס קרב, בוגר קורס שנת 1994".

סגן ל' | צילום: דובר צה"ל

"המשפחה מגיעה מקנדה"

סגן ל' (24) מרעננה הוא טייס מסוקים, חייל בודד שמתגורר בבית של בנג'י. ל' עלה מקנדה לפני כ-4 שנים, שם למד ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ואנגלית. במסגרת הקורס סיים ל' תואר בכלכלה וניהול. "מעבר לקורס, אני אוהבת סנובורד וטיפוס", הוא מספר. "רציתי מאוד להיות רופא, אבל אחרי שעליתי לארץ החלטתי שאני רוצה להיות טייס, או חלק מסיירת מובחרת".

מי יגיע לראות אותך מחר בטקס?

"ההורים שלי ואחי מגיעים מקנדה וגם אחותי שגרה בארץ יחד עם משפחתה. יגיעו גם חברים מגרעין 'צבר' והמשפחה המאמצת שלי מרעננה - אני רואה בהם כמשפחה שנייה שלי. גם ההורים שלי כבר פגשו אותם והתרגשו מאוד".