נסיעה מפחידה. קו מטרופולין | צילום אילוסטרציה: איתמר רותם

את הנסיעה הזו הם לא ישכחו: ביום רביעי האחרון, בשעות הערב, נוסעי קו 29 של חברת מטרופולין, חוו נסיעה רוויה באלימות מצד חבורת צעירים. "נהג האוטובוס בחר להתעלם", מספרים בני נוער שהיו עדים למקרה והתריעו על חומרת הבעיה.

רעות (17), תלמידת תיכון מהוד השרון, חגגה באותו יום את סיום שנת הלימודים ונסעה לבלות עם שני חבריה בחופי הרצליה. כשביקשו לחזור הביתה, בסביבות השעה 20:00, עלו על אוטובוס מספר 29 של חברת "מטרופולין", הנוסע מהמרינה בהרצליה, דרך רעננה, לכיוון כפר סבא.

"לאוטובוס עלתה חבורה של חמישה נערים בסביבות גיל 17. הם ישבו בשורות האחרונות של האוטובוס ואני וחברים שלי ישבנו שורה לפניהם", מספרת רעות. "לפנינו ישבו ילדה וילד שאנחנו לא מכירים. חמש הדקות הראשונות של הנסיעה היו בסדר, עד שאותם נערים החליטו לצעוק לעברנו. אחרי שביקשנו מהם שיהיו בשקט כי הם לא נמצאים לבד באוטובוס, המצב רק החמיר והם קראו ״יבת שרמוטה״ ו״יחתיכת זונה. הם שמו שירים בווליום מטורף, דפקו על האוטובוס וקפצו בו. אחד מהם התחיל לעשות סלטות במסדרון". 

אולם המטרד, לדברי הנוכחים, לא הסתיים בקללות. "הם התחילו לזרוק עלינו חפצים וצחקו", מוסיפה רעות. "כמובן שכעבור מספר דקות בודדות התחילו האיומים. הם פנו לילד שישב לפנינו ואחד מהנערים פתח בצרחות והתגאה איך הם 'פירקו אותו במקום' ו'עשו לו לינץ'. ידיד שלי שהיה איתנו ביקש מהם שקט, ובתגובה הם השיבו 'תקשיב, אם עוד פעם אחת אתה מבקש שקט, אני מוציא את האולר'".

סימני היריקה על השיער של הנערה

הנוסעים פנו לנהג האוטובוס, אולם לטענתם השיב להם כי "אין מה לעשות, ככה זה בקיץ". "החלטנו להתעלם", ממשיכה רעות. "אחרי 10 דקות של קללות וזריקת חפצים, אחד מהנערים ירק לחברה שלי על השיער. פניתי אל הנהג, רותחת מעצבים, וסיפרתי לו על מה שארע. אחרי שהנהג בחר להתעלם, לחצתי עליו והוא בתגובה אמר ״ילדה תחזרי אחורה את מפריעה לי״.

מחברת מטרופולין נמסר בתגובה: "אנו פועלים מול הנהג לבירור יסודי של האירוע. ישנן הנחיות ברורות במקרים מסוג זה, החברה רואה בחומרה רבה כל מעשה אלימות או בריונות בתוך האוטובוס".