צילום: shutterstock

תביעה שהוגשה החודש לבית המשפט עשויה לגרום לכל הבוגדים לחשוב פעמיים. תושבת אזור השרון נתבעת על סך של כמעט רבע מיליון שקלים על ידי הגרוש שלה. לטענתו הבגידות של אשתו לשעבר הביאו אותו להתמוטטות נפשית. "בגידותיה שברו אותי וגרמו לי לנכות נפשית וחוסר יכולת לעבוד", הוא טוען.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד רועי ברומר, נטען כי יחסי הזוג התדרדרו על רקע אלימות מילולית ולעתים פיזית שהפעילה לכאורה האישה נגד בעלה. עוד נטען כי המבוכה מכך גרמה לבעל להסתיר את הנושא מבני משפחתו. לאחר כעשור גילה בעזרתו של חוקר פרטי על קשרים מיניים שניהלה לכאורה אשתו, כולל עם בעלה של חברתה.

הזוג התגרש כבר לפני שנים, אולם לטענתו של הגבר הוא מצא עצמו בדיכאון עמוק שלא הצליח לקום ממנו עד היום. עוד טען כי הוא שרוי במצב נפשי קשה, מאובחן כסובל מדיכאון ובעיות נפשיות נוספות.

בביטוח לאומי נקבעה לו נכות נפשית ודרגת אי כושר עבודה. עוד טען בתביעתו כי גם בחלוף השנים, הוא אינו עצמאי, מתאשפז, ירד במשקל וחייו תלויים בעיקר בבני משפחתו. לכתב התביעה צורפה חוות דעתו של רופא פסיכיאטר הטוען כי הוא אינו כשיר לעבודה ועליו להמשיך בטיפול תרופתי נגד הדיכאון החמור בו הוא שרוי.

כעת, כאמור, הבעל תובע מאשתו לשעבר פיצויים, בהם פיצוי בגין הטיפולים הפסיכיאטריים והתרופתיים, חוות הדעת המקצועיות, הפסדי ההשתכרות, וכן בגין הנזק הנפשי שנגרם לו לטענתו.