רשת "ויקטורי" | צילום: ירון ברנר

בית משפט השלום בהרצליה אישר בשבוע שעבר בקשה לפתיחת תביעה ייצוגית בסך 2.5 מיליון שקלים נגד רשת המזון "ויקטורי". בתביעה, אותה הגישה עו"ד דיקלה ברנס מרעננה, נטען בין היתר כי חלק ממוצרי הרשת נמכרים בתפזורת, כאשר האריזות נשקלות יחד עם המוצר ונכללות במחיר בו מחויב הלקוח. אך במקרים מסוימים, כך נטען, משקל האריזה מופחת ונמוך ממשקל האריזה בפועל. בנוסף נטען בתביעה, כי מוצרים אשר נשקלו רק בידי הרשת, לא כללו סימון של משקל המוצר "נטו" ו-"ברוטו", ומשקל האריזה.

"בכך, הרשת אינה מעדכנת את לקוחותיה כי היא אינה מפחיתה מהמוצרים את משקל האריזה ו/או מפחיתה את משקל האריזה באופן חלקי, וכתוצאה מכך היא מחייבת את לקוחותיה במחיר גבוה יותר מהמחיר המפורסם על ידה, וכן היא מספקת ללקוחותיה בפועל כמות נמוכה יותר, לעומת המפורט במשקל המוצר", נטען בתביעה שהוגשה כאמור לבית המשפט.

בבקשה נקבעו שתי קבוצות, הנכללות בהגדרתן כמחויבות בפיצוי - האחת מתייחסת למוצרים בתפזורת במשקל אריזה מופחת, והשנייה למוצרים שנשקלו ללא סימון.

על פי התביעה, אם פסק הדין יוכרע לטובת התובעת, כל אזרח שרכש את אותם מוצרים מהרשת במהלך השנים האחרונות, יקבל פיצוי של 25 שקלים בגין נזק לא ממוני, ומאה שקלים נוספים בממוצע כפיצוי ממוני.

מרשת "ויקטורי" נמסר: "הנושא לא מוכר לנו".