צילום: ShutterStock

הציונים והאווירה: מדד מדל"ן המבוסס על ציוני הבגרות, בחינות המיצ"ב ונתונים נוספים על אקלים בית הספר, חושף את רשימת בתי הספר הטובים ביותר בעיר. מנתוני הבחינות עולה כי רעננה ממוקמת שישית ברשימה המדד המעודכן מבחינות המיצ"ב שנערכו בשנת 2016 (עם הציון הכולל 81). גבעת שמואל עומדת בראש המדד עם ממוצע ציונים של 91. אחריה בסדר יורד ממוקמות קריית אונו, גבעתיים, רמת השרון ורמת גן.

ומה לגבי האווירה הבית ספרית?

מלבד ההישגים הלימודיים במקצועות הליבה, נשאלו התלמידים גם על שאלות בתחום החברתי, כדוגמת 'מתי הוטל עליך חרם לאחרונה?', 'האם היית קורבן לאלימות מילולית או פיזית?', 'האם המורים לועגים לך בבית הספר?', וכדומה. השאלות נשאלות במסגרת שאלוני "אקלים בית ספרי", וכוללות גם את תשובות המורים בנושא. על פי תוצאות השאלונים, גם מהבחינה החברתית, מצב העיר די טוב. העיר דורגה בציון 8 בדירוג חברתי-כלכלי, מעל הממוצע, כאשר 9 הוא המדד הגבוה ביותר ובו ממוקמת רמת השרון.

את ההישג המרשים ביותר במבחני המיצ"ב מחזיק בית ספר "דקל" שנמצא באחוזון ה-97 בציונים של כל המקצועות: מתמטיקה, מדע וטנולוגיה, עברית ואנגלית. עוד גבוה ברשימה ניתן למצוא את "שקד" (לב הפארק), "הדר", "תל"י" ובית הספר הממלכתי דתי "אריאל". לתשומת לבכם, חלק מבתי הספר מופיעים בשתי רשימות, כתלות בשכבות הגיל והכיתות.

המוביל בתיכונים. בית ספר מיתרים | צילום: אסף פרידמן

יסודיים:

 1. דקל
 2. שקד (לב הפארק)
 3. הדר
 4. תל"י ע"ש פרנקל
 5. ממ"ד אריאל
 6. מיתרים
 7. היובל
 8. מג"ד
 9. הפעמונים
 10. ממ"ד יבנה

חטיבות ביניים:

 1. יונתן נתניהו
 2. רימון
 3. אמית מדעי תורני כפר בתיה
 4. השרון
 5. אלון
 6. ישיבת בנ"ע
 7. אמית רננים
 8. אגם
 9. בית ספר בית החולים לווינשטיין

תיכונים:

 1. מיתרים
 2. אוסטרובסקי
 3. כפר בתיה
 4. מטרווסט
 5. אביב
 6. ישיבת בנ"ע
 7. אמית רננים
 8. אנקורי
 9. חורב
 10. בית איזי שפירא

ואיפה מדורג בית הספר שלכם? כנסו לרשימה המלאה.